Vstupné, prohlídky

Rok 2021

kategorie

základní trasa

(40 minut)

rozšířená trasa

(60 minut)

dospělí (15-59,99 let) 60 Kč 80 Kč
senioři (60 a více let) 50 Kč 70 Kč
děti (3-14,99 let) 40 Kč 60 Kč
děti do 2,99 let zdarma zdarma

 

Základní trasa

Průvodce vás přivítá ve vstupní hale s jedinečným dřevěným obložením stěn a stropu. Veškeré dřevořezbářské práce, které můžete obdivovat i v dalších pokojích, na zakázku zhotovili vídeňští mistři z mořeného slavoňského dubu. Dominantou haly je prostorné schodiště, které původně vedlo k soukromým místnostem hraběcí rodiny.

Přes zámeckou kapli, malý salonek s nábytkem a nádobím z hradu Lukova a jídelnu projdete do Sálu předků. Díky své dřevořezbářské výzdobě patří mezi nejkrásnější zámecké interiéry. Ze Sálu předků si postupně prohlédnete kulečníkovou hernu, dámský salonek, ložnici, koupelnu, společenský salon a zámeckou kapli. Poslední místností prohlídkového okruhu je knihovna. Můžete zde obdivovat sbírky uměleckých předmětů z cesty kolem světa, kterou hrabě Josef Seilern podnikl na konci dvacátých let 20. století.

Rozšířena trasa

Základní prohlídková trasa je prodloužena o prohlídku 2. nadzemního podlaží. Zavítáte do pracovny hraběte Josefa Seilerna, který na začátku 20. století založil v zámeckém parku soukromou zoologickou zahradu. Na ni pak po druhé světové válce navázala Zoo Zlín. Uvidíte také historické fotografie hraběcí rodiny Seilern-Aspang a nahlédnou do nově zrekonstruovaného dámského budoáru a pokoje služebné, ze kterých je kouzelný výhled na nádvoří zámku s novým výběhem pro aligátory.

 

Poskytované slevy na vstup do zámku:

  • pedagogický dozor a doprovod školních skupin - 1 osoba na skupinu 10 žáků/studentů má vstup zdarma
  • průkaz ZTP/P a doprovod - vstup zdarma
  • průkaz ZTP/děti - vstup zdarma, doprovod platí dětské vstupné
  • průkaz ZTP/dospělí - platí dětské vstupné.

Upozornění:

  • pro návštěvu zoo a zámku doporučujeme zakoupit cenově zvýhodněné kombo vstupenky zoo+zámek
  • vstupenky do zámku můžete zakoupit také v pokladně zámku
  • prohlídka zámku bez zaplacení vstupného do zoo není možná.

 

Platební karty

Vstupné lze uhradit i platebními kartami, přijímáme karty MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic, Diners Club, VISA, VISA Electron, V Pay, JCB.

 

Platba v euro

Vstupné lze uhradit i v euro, přijímáme pouze bankovky v hodnotě 5, 10 a 20 EUR. Výše přijaté bankovky může dosáhnout maximálně dvojnásobku placené částky. Vracíme v českých korunách.