Novinka

Vítáme Vás v Karibuni!

Vítáme Vás v Karibuni!

V pátek 21. srpna jsme vás pozvali na první ochutnávku Karibuni a nabídli pohled na slony v takřka nekonečném výběhu. A ohlasy jsou víc než skvělé!

V pátek 21. srpna jsme vás pozvali na první ochutnávku Karibuni a nabídli pohled na slony v takřka nekonečném výběhu. Ohlasy jsou víc než skvělé!

A jak vše probíhalo? O půl jedné odpoledne koridorem, který spojuje stávající a nový výběh, nejprve prošly slonice. Trdičně první šla Zola, pak nejstarší Kali a jako poslední nejmladší Ulu. Přesně ve 13.00 pak chovatelé otevřeli mohutné brány a návštěvníci poprvé vstoupili do sloního koridoru. Pro přístup k výběhu totiž slouží stejná cesta, jakou využívají i slonice. Průvodcem celé početné skupiny se stal ředitel Roman Horský. "Máme velkou radost, že můžeme návštěvníkům představit naše slonice v nádherném travnatém výběhu. Původně jsme plánovali pouštět slony do výběhu pouze v noci, ale nakonec jsme vše změnili. Lidé nás během uzavření zoo při nemoci covid neskutečně podpořili, díky jejich příspěvkům jsme ve výběhu mohli postavit i přístřešek pro slony. Zpřístupnění Karibuni je naším poděkováním všem příznivcům a návštěvníkům zlínské zahrady," vyzdvihl ředitel Roman Horský.

Nový výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce. S výstavbou výběhu nám velmi výrazně pomohl Zlínský kraj, bez jehož příspěvku ve výši 10 milionů Kč bychom výběh nikdy nedokončili. Od letošního jara chovatelé postupně zvykali slonice na průchod koridorem, minulý týden jím konečně prošla i nejmladší slonice Ulu. "Výběh patří mezi největší výběhy slonů v evropských zoo. Sloni mají k dispozici nejen přístřešek, ale také jezírko se sprchováním nebo přírodní bahniště. Výběh je opravdu obrovský, můžete se proto stát, že někdy slonice neuvidíte. Budeme je však postupně zvykat, abyste je ve spodní části výběhu, u jezírka nebo v přístřešku mohli vídat co nejčastěji," doplnil ředitel Roman Horský.

Přístup k novému výběhu a průchod koridorem bude pro návštěvníky umožněn každý den, a to vždy od 13.00 do 17.00 hod. V dopoledních hodinách slonice budou zůstávat ve stávajícím výběhu u pavilonu.

PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ VŠECH POKYNŮ PŘÍ NÁVŠTĚVĚ KARIBUNI!
Bohužel stačilo jen pár hodin a museli jsme řešit první problémy týkající se pohybu návštěvníků v Karibuni. Neukáznění návštěvníci opět nemají úctu k naší práci, porušují uvedené zákazy a poškozují náš majetek. Slony jsme dokázali naučit všemu potřebnému, některé lidi ne. Jde o Vaši bezpečnost. Nezbylo nám nic jiného, než znovu zajistit různá omezení, další zákazy, ohraničení a ploty ... 

21.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci