Novinka

Vítáme Vás v Karibuni!

Vítáme Vás v Karibuni!

V pátek 21. srpna jsme vás pozvali na první ochutnávku Karibuni a nabídli pohled na slony v takřka nekonečném výběhu. A ohlasy jsou víc než skvělé!

V pátek 21. srpna jsme vás pozvali na první ochutnávku Karibuni a nabídli pohled na slony v takřka nekonečném výběhu. Ohlasy jsou víc než skvělé!

A jak vše probíhalo? O půl jedné odpoledne koridorem, který spojuje stávající a nový výběh, nejprve prošly slonice. Trdičně první šla Zola, pak nejstarší Kali a jako poslední nejmladší Ulu. Přesně ve 13.00 pak chovatelé otevřeli mohutné brány a návštěvníci poprvé vstoupili do sloního koridoru. Pro přístup k výběhu totiž slouží stejná cesta, jakou využívají i slonice. Průvodcem celé početné skupiny se stal ředitel Roman Horský. "Máme velkou radost, že můžeme návštěvníkům představit naše slonice v nádherném travnatém výběhu. Původně jsme plánovali pouštět slony do výběhu pouze v noci, ale nakonec jsme vše změnili. Lidé nás během uzavření zoo při nemoci covid neskutečně podpořili, díky jejich příspěvkům jsme ve výběhu mohli postavit i přístřešek pro slony. Zpřístupnění Karibuni je naším poděkováním všem příznivcům a návštěvníkům zlínské zahrady," vyzdvihl ředitel Roman Horský.

Nový výběh v Karibuni jsme kompletně dokončili v loňském roce. S výstavbou výběhu nám velmi výrazně pomohl Zlínský kraj, bez jehož příspěvku ve výši 10 milionů Kč bychom výběh nikdy nedokončili. Od letošního jara chovatelé postupně zvykali slonice na průchod koridorem, minulý týden jím konečně prošla i nejmladší slonice Ulu. "Výběh patří mezi největší výběhy slonů v evropských zoo. Sloni mají k dispozici nejen přístřešek, ale také jezírko se sprchováním nebo přírodní bahniště. Výběh je opravdu obrovský, můžete se proto stát, že někdy slonice neuvidíte. Budeme je však postupně zvykat, abyste je ve spodní části výběhu, u jezírka nebo v přístřešku mohli vídat co nejčastěji," doplnil ředitel Roman Horský.

Přístup k novému výběhu a průchod koridorem bude pro návštěvníky umožněn každý den, a to vždy od 13.00 do 17.00 hod. V dopoledních hodinách slonice budou zůstávat ve stávajícím výběhu u pavilonu.

PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ VŠECH POKYNŮ PŘÍ NÁVŠTĚVĚ KARIBUNI!
Bohužel stačilo jen pár hodin a museli jsme řešit první problémy týkající se pohybu návštěvníků v Karibuni. Neukáznění návštěvníci opět nemají úctu k naší práci, porušují uvedené zákazy a poškozují náš majetek. Slony jsme dokázali naučit všemu potřebnému, některé lidi ne. Jde o Vaši bezpečnost. Nezbylo nám nic jiného, než znovu zajistit různá omezení, další zákazy, ohraničení a ploty ... 

21.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci