Videa ze zoo

Rodinka vyder obrovských

V tropické hale Yucatan můžete obdivovat velmi početnou rodinu vyder obrovských - rodičovský pár samce Daggeta a samici Moru a jejich sedm potomků! Prvorozená dvouletá mláďata jsou už téměř tak velká jako rodiče, čtyři letošní přišla na svět na začátku července. Máme z mláďat obrovskou radost, všechna jsou ve skvělé kondici. Vypadá to, že jsme našli ten správný „klič“, jak vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich zdárný odchov. Užijte si naše video a přijeďte se na vydří rodinku k nám i podívat! Těšíme se na Vás!


První narozeniny prvního afrického slůněte ČR

Přinášíme malé ohlédnutí za oslavou prvních narozenin prvního afrického slůněte České republiky! Zyqarri se narodil 6.6.2021, první narozeniny jsme oslavili 19.6. Oslava to byla jaksepatří, dort dostal nejen Zyqqari, ale díky cukrářce Radce Otavové z Přílep také samotní návštěvníci zoo. Roman Staša, vítěz soutěže MasterChef Česko 2020, se stal kmotrem slůněte a věnoval mu, jak sám říkal "do začátku", 25 000 Kč. Stejnou částkou slůně podpořil i prezident Zlin Film Festivalu Čestmír Vančura. DĚKUJEME!!!

 

Otevření Jaguar Trek

V neděli 15. května jsme slavnostně otevřeli největší expozici jaguárů v Evropě pojmenovanou Jaguar Trek. Pokud jste v tento výjimečný den nemohli být s námi, nabízíme malou ochutnávku. A budeme moc rádi, když se přijedete podívat :)

 

Jaguár Danny

Už za 9 dní na vlastní oči uvidíte našeho čtrnáctiměsíčního samec jaguára! Novou expozici otevíráme v neděli 15.5. Než se tak stane, můžete se podívat na záběry příjezdu Dannyho a jeho prvních kroků v ubikaci v chovatelském zázemí. Po nezbytné aklimatizaci si Dany bude užívat rozlehlý venkovní výběh i zimní expozici.

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! V pátek 29. dubna přesně v poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek! Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný. Převoz jaguára proběhnul v bezpečnostní transportní bedně, převoz zvládnul bez sebemenších problémů. Vychutnejte si první záběry prvních kroků Danyho v nové ubikaci v chovatelském zázemí. Další budou brzy následovat, už teď na nich pracujeme.
A do diářů poznamenejte datum 15.5. Právě třetí květnovou neděli slavnostně otevřeme expozici Jaguar Trek!

Už se na vás moc těšíme!

Náš "afričák" má 6 měsíců

První africké slůně Česká republiky má 6 měsíců. A to už je pořádný důvod k oslavě. Slonímu samečkovi jsme jsme proto připravili překvapení v podobě ovocnozeleninového dortu. Základ dortu tvořily seno, dýně a žluté melouny, nechyběly banány, mrkev, čínské zelí, jablka a speciální granule, které naprosto zbožňuje. Navíc jsme prozradili i jeho jméno. Výběr jsme nechali na chovatelích z pavilonu slonů, kteří zvolili krásné africké jméno Zyqarri, což v překladu znamená anděl.

 

Slůně poprvé v Karibuni