Novinka

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Na podzim letošního roku jsme se pustili do opravy bývalého vzdělávacího centra Caudata poblíž zámku Lešná. Postupně zde vznikne nové společenské zařízení, které jsme pojmenovali U veverky.

Prostor poskytne velmi pestré možnosti využívání – od pořádání workshopů, kurzů, vzdělávacích programů až po zážitkové programy v podobě oslav narozenin dětí v areálu zoo. Pokud půjde vše podle předpokladů, zařízení pojmenované U Veverky bude otevřeno v červnu 2023.

Koncepce připravovaného společenského prostoru je pojata jako zastřešený venkovní altán s možností posezení pro 80 osob. Celý objekt bude možné využívat od dubna do října. „Chtěli jsme, aby celá stavba působila lehce, vzdušně, aby zapadala do okolní přírody a abychom lidem dopřáli průhledy do parku. Současně jsme si však přáli, abychom celý prostor mohli používat i v okrajových částech sezony, kdy může panovat chladnější počasí. Pan architekt Sládeček, autor projektu, vše vyřešil naprosto skvěle. Přišel s nápadem posuvných průhledných vrat a rolet vyplněných průhlednou folií, které umožní v případě potřeby prostor uzavřít,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

V novém společenském zařízení U Veverky kromě samotného posezení vznikne také barový pult pro zajištění občerstvení, přípravna pro catering a mytí nádobí, provozní zázemí a veřejné toalety. Stavbu zastřeší zelená střecha pokrytá vegetací. „V krytém posezení jsme nakonec našli místo i pro otevřené ohniště, což mě osobně velmi potěšilo. Věřím, že se nám podaří vybudovat útulný a příjemný společenský prostor, který jsme v areálu zlínské zoo už dlouho postrádali,“ doplnil ředitel Roman Horský.

14.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci