Novinka

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Na podzim letošního roku jsme se pustili do opravy bývalého vzdělávacího centra Caudata poblíž zámku Lešná. Postupně zde vznikne nové společenské zařízení, které jsme pojmenovali U veverky.

Prostor poskytne velmi pestré možnosti využívání – od pořádání workshopů, kurzů, vzdělávacích programů až po zážitkové programy v podobě oslav narozenin dětí v areálu zoo. Pokud půjde vše podle předpokladů, zařízení pojmenované U Veverky bude otevřeno v červnu 2023.

Koncepce připravovaného společenského prostoru je pojata jako zastřešený venkovní altán s možností posezení pro 80 osob. Celý objekt bude možné využívat od dubna do října. „Chtěli jsme, aby celá stavba působila lehce, vzdušně, aby zapadala do okolní přírody a abychom lidem dopřáli průhledy do parku. Současně jsme si však přáli, abychom celý prostor mohli používat i v okrajových částech sezony, kdy může panovat chladnější počasí. Pan architekt Sládeček, autor projektu, vše vyřešil naprosto skvěle. Přišel s nápadem posuvných průhledných vrat a rolet vyplněných průhlednou folií, které umožní v případě potřeby prostor uzavřít,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

V novém společenském zařízení U Veverky kromě samotného posezení vznikne také barový pult pro zajištění občerstvení, přípravna pro catering a mytí nádobí, provozní zázemí a veřejné toalety. Stavbu zastřeší zelená střecha pokrytá vegetací. „V krytém posezení jsme nakonec našli místo i pro otevřené ohniště, což mě osobně velmi potěšilo. Věřím, že se nám podaří vybudovat útulný a příjemný společenský prostor, který jsme v areálu zlínské zoo už dlouho postrádali,“ doplnil ředitel Roman Horský.

14.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Čtvrté mládě tapíra čabrakového

Na konci prosince 2022 se ve zlínské zoo narodilo čtvrté mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to sameček, kterého chovatelé pojmenovali Coffee.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Přihlašování na tábory již v sobotu 4.2.2023!

I letošní prázdniny provedeme Vaše děti čtyřmi kontinety a pohádkovým zámkem. Takže vzhůru za neopakovatelnými zážitky!

Objevte nové věci

Rok 2022 - nejúspěšnější rok v historii zoo

Hlásíme nový návštěvnický rekord! V roce 2022 k nám zavítalo téměř 800 000 návštěvníků. DĚKUJEME!!!

Objevte nové věci

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2023!

Všem našim návštěvníkům děkujeme za neutuchající přízeň a přejeme hezký nový rok 2023!

Objevte nové věci