Novinka

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Na podzim letošního roku jsme se pustili do opravy bývalého vzdělávacího centra Caudata poblíž zámku Lešná. Postupně zde vznikne nové společenské zařízení, které jsme pojmenovali U veverky.

Prostor poskytne velmi pestré možnosti využívání – od pořádání workshopů, kurzů, vzdělávacích programů až po zážitkové programy v podobě oslav narozenin dětí v areálu zoo. Pokud půjde vše podle předpokladů, zařízení pojmenované U Veverky bude otevřeno v červnu 2023.

Koncepce připravovaného společenského prostoru je pojata jako zastřešený venkovní altán s možností posezení pro 80 osob. Celý objekt bude možné využívat od dubna do října. „Chtěli jsme, aby celá stavba působila lehce, vzdušně, aby zapadala do okolní přírody a abychom lidem dopřáli průhledy do parku. Současně jsme si však přáli, abychom celý prostor mohli používat i v okrajových částech sezony, kdy může panovat chladnější počasí. Pan architekt Sládeček, autor projektu, vše vyřešil naprosto skvěle. Přišel s nápadem posuvných průhledných vrat a rolet vyplněných průhlednou folií, které umožní v případě potřeby prostor uzavřít,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

V novém společenském zařízení U Veverky kromě samotného posezení vznikne také barový pult pro zajištění občerstvení, přípravna pro catering a mytí nádobí, provozní zázemí a veřejné toalety. Stavbu zastřeší zelená střecha pokrytá vegetací. „V krytém posezení jsme nakonec našli místo i pro otevřené ohniště, což mě osobně velmi potěšilo. Věřím, že se nám podaří vybudovat útulný a příjemný společenský prostor, který jsme v areálu zlínské zoo už dlouho postrádali,“ doplnil ředitel Roman Horský.

14.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci