Novinka

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Připravujeme nový společenský prostor U veverky

Na podzim letošního roku jsme se pustili do opravy bývalého vzdělávacího centra Caudata poblíž zámku Lešná. Postupně zde vznikne nové společenské zařízení, které jsme pojmenovali U veverky.

Prostor poskytne velmi pestré možnosti využívání – od pořádání workshopů, kurzů, vzdělávacích programů až po zážitkové programy v podobě oslav narozenin dětí v areálu zoo. Pokud půjde vše podle předpokladů, zařízení pojmenované U Veverky bude otevřeno v červnu 2023.

Koncepce připravovaného společenského prostoru je pojata jako zastřešený venkovní altán s možností posezení pro 80 osob. Celý objekt bude možné využívat od dubna do října. „Chtěli jsme, aby celá stavba působila lehce, vzdušně, aby zapadala do okolní přírody a abychom lidem dopřáli průhledy do parku. Současně jsme si však přáli, abychom celý prostor mohli používat i v okrajových částech sezony, kdy může panovat chladnější počasí. Pan architekt Sládeček, autor projektu, vše vyřešil naprosto skvěle. Přišel s nápadem posuvných průhledných vrat a rolet vyplněných průhlednou folií, které umožní v případě potřeby prostor uzavřít,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

V novém společenském zařízení U Veverky kromě samotného posezení vznikne také barový pult pro zajištění občerstvení, přípravna pro catering a mytí nádobí, provozní zázemí a veřejné toalety. Stavbu zastřeší zelená střecha pokrytá vegetací. „V krytém posezení jsme nakonec našli místo i pro otevřené ohniště, což mě osobně velmi potěšilo. Věřím, že se nám podaří vybudovat útulný a příjemný společenský prostor, který jsme v areálu zlínské zoo už dlouho postrádali,“ doplnil ředitel Roman Horský.

14.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci