Novinka

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph, partner naší tygřice Tanji, zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka.

Zlínská zoo odstartovala novou spolupráci s jihokorejskou Zoo Soul. Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka. Jejich případná mláďata by byla velmi cenná a znamenala by velký přínos pro chov tygrů ussurijských v asijské oblasti a v mezinárodních záchranných programech. Celý náročný transport proběhl bez jakýchkoliv problémů a podle slov jihokorejských kolegů se Joseph již aktivně seznamuje s novým domovem.

Tygra Josepha jsme získali v létě 2012 z německé Zoo Eberswalde. S Tanjou vytvořili úspěšný pár. První mláďata (sameček a samička) přišla na svět již v květnu 2013. Další dva kluci a jedna holka pak přišli na svět na podzim 2015. 

Nyní netrpělivě čekáme na zprávu koordinátora pro chov tygrů. Pro naši samici Tanju hledá nového vhodného partnera. Věříme, že nebude trvat dlouho a my Vám představíme náš nový tygří pár.

19.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci