Novinka

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph, partner naší tygřice Tanji, zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka.

Zlínská zoo odstartovala novou spolupráci s jihokorejskou Zoo Soul. Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka. Jejich případná mláďata by byla velmi cenná a znamenala by velký přínos pro chov tygrů ussurijských v asijské oblasti a v mezinárodních záchranných programech. Celý náročný transport proběhl bez jakýchkoliv problémů a podle slov jihokorejských kolegů se Joseph již aktivně seznamuje s novým domovem.

Tygra Josepha jsme získali v létě 2012 z německé Zoo Eberswalde. S Tanjou vytvořili úspěšný pár. První mláďata (sameček a samička) přišla na svět již v květnu 2013. Další dva kluci a jedna holka pak přišli na svět na podzim 2015. 

Nyní netrpělivě čekáme na zprávu koordinátora pro chov tygrů. Pro naši samici Tanju hledá nového vhodného partnera. Věříme, že nebude trvat dlouho a my Vám představíme náš nový tygří pár.

19.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci