Novinka

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Tygr Joseph zamířil do Soulu

Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph, partner naší tygřice Tanji, zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka.

Zlínská zoo odstartovala novou spolupráci s jihokorejskou Zoo Soul. Šestiletý samec tygra ussurijského Joseph zamířil tento týden do daleké Jižní Koreje. Svůj nový domov našel v Zoo Soul, kde na něj čeká nová partnerka. Jejich případná mláďata by byla velmi cenná a znamenala by velký přínos pro chov tygrů ussurijských v asijské oblasti a v mezinárodních záchranných programech. Celý náročný transport proběhl bez jakýchkoliv problémů a podle slov jihokorejských kolegů se Joseph již aktivně seznamuje s novým domovem.

Tygra Josepha jsme získali v létě 2012 z německé Zoo Eberswalde. S Tanjou vytvořili úspěšný pár. První mláďata (sameček a samička) přišla na svět již v květnu 2013. Další dva kluci a jedna holka pak přišli na svět na podzim 2015. 

Nyní netrpělivě čekáme na zprávu koordinátora pro chov tygrů. Pro naši samici Tanju hledá nového vhodného partnera. Věříme, že nebude trvat dlouho a my Vám představíme náš nový tygří pár.

19.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci