Novinka

Přijďte se podívat na slůně

Přijďte se podívat na slůně

První africké slůně v České republice se má čile k světu, Každý den doslova "řádí" ve venkovním výběhu, přijďte se podívat!. Máte se opravdu na co těšit!.

Máte se na co těšit!
První africké slůně v České republice se má čile k světu, přijďte se na něj podívat. K výběhu slonů u stávajícího pavilonu můžete zavítat každý den v rámci provozní doby zoo. Pro přístup k výběhu využijete prosím pouze cestu podél potoka v dolní části africké oblasti. 

Sameček slona afrického se narodil 6.6.2021, příští týden tak oslaví první měsíc svého života. Jak říkají chovatelky, je velmi zvídavý, všude chce být, napodobuje dospělé slonice. Když ho pouští do výběhu, dává najevo nespoutanou radost, vždy letí jako raketa, válí se v písku, natahuje se po okusech, hraje si s větvičkami. Když chovatelky sprchují mámu Kali, odstrkuje její chobot a sám chce vodu. Roste z něj prý velká osobnost :) jj

Přesně to vystihuje i první oficiální video :) Věříme, že setkání s prvním africkým slůnětem v České republice bude pro Vás krásným zážitkem. Přijeďte se na náš opravdový zázrak podívat! 

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci

Zámek Lešná zve na rozšířený okruh

Během prázdnin můžete každý den zavítat na rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná! Tato speciální prohlídka je vždy ve 13.00 hod.

Objevte nové věci