Novinka

Přijďte se podívat na slůně

Přijďte se podívat na slůně

První africké slůně v České republice se má čile k světu, Každý den doslova "řádí" ve venkovním výběhu, přijďte se podívat!. Máte se opravdu na co těšit!.

Máte se na co těšit!
První africké slůně v České republice se má čile k světu, přijďte se na něj podívat. K výběhu slonů u stávajícího pavilonu můžete zavítat každý den v rámci provozní doby zoo. Pro přístup k výběhu využijete prosím pouze cestu podél potoka v dolní části africké oblasti. 

Sameček slona afrického se narodil 6.6.2021, příští týden tak oslaví první měsíc svého života. Jak říkají chovatelky, je velmi zvídavý, všude chce být, napodobuje dospělé slonice. Když ho pouští do výběhu, dává najevo nespoutanou radost, vždy letí jako raketa, válí se v písku, natahuje se po okusech, hraje si s větvičkami. Když chovatelky sprchují mámu Kali, odstrkuje její chobot a sám chce vodu. Roste z něj prý velká osobnost :) jj

Přesně to vystihuje i první oficiální video :) Věříme, že setkání s prvním africkým slůnětem v České republice bude pro Vás krásným zážitkem. Přijeďte se na náš opravdový zázrak podívat! 

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci