Novinka

Přijďte se podívat na slůně

Přijďte se podívat na slůně

První africké slůně v České republice se má čile k světu, Každý den doslova "řádí" ve venkovním výběhu, přijďte se podívat!. Máte se opravdu na co těšit!.

Máte se na co těšit!
První africké slůně v České republice se má čile k světu, přijďte se na něj podívat. K výběhu slonů u stávajícího pavilonu můžete zavítat každý den v rámci provozní doby zoo. Pro přístup k výběhu využijete prosím pouze cestu podél potoka v dolní části africké oblasti. 

Sameček slona afrického se narodil 6.6.2021, příští týden tak oslaví první měsíc svého života. Jak říkají chovatelky, je velmi zvídavý, všude chce být, napodobuje dospělé slonice. Když ho pouští do výběhu, dává najevo nespoutanou radost, vždy letí jako raketa, válí se v písku, natahuje se po okusech, hraje si s větvičkami. Když chovatelky sprchují mámu Kali, odstrkuje její chobot a sám chce vodu. Roste z něj prý velká osobnost :) jj

Přesně to vystihuje i první oficiální video :) Věříme, že setkání s prvním africkým slůnětem v České republice bude pro Vás krásným zážitkem. Přijeďte se na náš opravdový zázrak podívat! 

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci