Novinka

Přijďte se podívat na slůně

Přijďte se podívat na slůně

První africké slůně v České republice se má čile k světu, Každý den doslova "řádí" ve venkovním výběhu, přijďte se podívat!. Máte se opravdu na co těšit!.

Máte se na co těšit!
První africké slůně v České republice se má čile k světu, přijďte se na něj podívat. K výběhu slonů u stávajícího pavilonu můžete zavítat každý den v rámci provozní doby zoo. Pro přístup k výběhu využijete prosím pouze cestu podél potoka v dolní části africké oblasti. 

Sameček slona afrického se narodil 6.6.2021, příští týden tak oslaví první měsíc svého života. Jak říkají chovatelky, je velmi zvídavý, všude chce být, napodobuje dospělé slonice. Když ho pouští do výběhu, dává najevo nespoutanou radost, vždy letí jako raketa, válí se v písku, natahuje se po okusech, hraje si s větvičkami. Když chovatelky sprchují mámu Kali, odstrkuje její chobot a sám chce vodu. Roste z něj prý velká osobnost :) jj

Přesně to vystihuje i první oficiální video :) Věříme, že setkání s prvním africkým slůnětem v České republice bude pro Vás krásným zážitkem. Přijeďte se na náš opravdový zázrak podívat! 

2.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci