Novinka

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Součástí oslavy narozenin byl také oficiální křest slůněte. Zyqarri, jak chovatelé sloního samečka pojmenovali, se narodil 6.6.2021. Kmotrem slůněte se stal vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša.

Křtiny proběhly přímo ve stávajícím výběhu slonů. Pracovníci zoo pro Zyqarriho připravili dvoumetrový narozeninový dort složený z největších „sloních“ dobrot – banánů, hroznů, jablek, mrkve a větviček stromů. Vršek dortu ozdobila velká jednička z vrbového proutí. „Musím se přiznat, že když jsem se dozvěděl, že si mne zoo vybrala jako kmotra mláděte, byl jsem opravdu dojat. Nikdy v životě jsem nic a nikoho nekřtil. Je to pro mne velká pocta, moc děkuji celé Zoo Zlín za projevenou důvěru.  Zykyho jsem již několikrát před křtinami navštívil a pozoroval jej, jak se chová a jak se k němu chovají slonice. Podle mne je u vás spokojený, slonice jej zahrnují až dojemnou péčí a láskou. Přeji Zyqarrimu, ať se to nikdy nezmění. A jako kmotr jej moc rád podpořím nějakou tou částkou,“ popsal zážitky Roman Staša.

Doprovodný program nabídnul zábavné dětské dílničky se sloní tématikou, stylově pojatý fotokoutek a kuchařskou show Romana Staši. Přímo před zraky návštěvníků během chvilky doslova vyčaroval jedinečného lososa s ředkvičkovým salátem. Roman nejen vařil, ale také povídal o svém životě a soutěži MasterChef. „Lásku k vaření ve mně naplno probudila právě soutěž MasterChef. A jsem šťastný, že nyní s mým projektem #BEZADRESY mohu učit lidi vařit přímo u nich doma a ukázat jim, že vaření je zkrátka radost a zábava,“ s úsměvem přiblížil Roman Staša.

Zoo Zlín na nádvoří zámku také vystavila 35 kg dort ve tvaru sedícího slůněte, který pro slůně upekla cukrářka Radka Otavová z Přílep. I když se nakonec v rámci první české dražby dortu ve prospěch zvířete dražitel nenašel, dort stejně pomohl. Záštitu nad dortem převzal prezident Zlín Film Festivalu pan Čestmír Vančura, který zlínské zoo a Zyqarrimu věnoval sponzorský dar ve výši 25 000 Kč. „Za celou zlínskou zoo moc děkuji panu Vančurovi za tuto fantastickou podporu chovu slonů. A velmi děkuji kmotrovi slůněte Romanovi Stašovi, který Zykymu věnoval taktéž 25 000 Kč. Moc si této přízně a pomoci vážíme,“ uvedla vedoucí marketingu Romana Mikešová. Cukrářka Radka a MasterChef Roman se poté pustili do porcování dortu. Ochutnat jej mohli všichni návštěvníci, kteří v neděli 19. června zavítali v odpoledních hodinách na nádvoří zámku Lešná. A podle pochvalného pokyvování hlavou i hlasitého hodnocení byl narozeninový dort opravdu výborný.

21.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci