Novinka

Sloni v novém

Sloni v novém

Máme pro Vás první záběry slonice Zoly v novém tříhektarovém výběhu. A také ještě jednu naprosto fantastickou zprávu - slonice Kali je březí!

Když jsme v červenci 2019 kompletně dokončili nový tříhektarový výběh pro slony v rámci projektu Karibuni, věděli jsme, že pro nás, a hlavně pro tři slonice, začíná úplně nová etapa – naučit slony procházet novým koridorem do rozlehlého výběhu. Z lidského pohledu to může působit jako maličkost, z toho „sloního“ je to však mnohem složitější. Naučit slony přecházet z jednoho výběhu do druhého totiž není vůbec jednoduché. Sloni jsou velmi vnímavá a citlivá zvířata, na všechny novinky a změny je potřeba zvykat je opravdu pomalu a postupně. Chovatelé tak na jaře letošního roku začali s trénováním průchodu přes koridor. Trénink přinesl i určitá provozní omezení, kdy návštěvníci vzhledem k otevření koridoru pro slony nemohli po určitou část dne využívat chodník kolem stávajícího výběhu slonů. To, co jsme považovali za překážku, však k našemu překvapení nakonec vzbudilo velký zájem. Návštěvníci zůstávali u výběhu a koridoru po celou dobu tréninku, častěji a častěji také přicházely dotazy, co je nového u slonů. Původně jsme se chtěli o všechny novinky podělit až později, ale přesvědčili jste nás, že teď je ten správný čas se o všechny „radosti“ u slonů podělit. 

Naše tři slonice Kali, Zola a Ulu již dva měsíce denně trénují průchod koridorem do nového výběhu. Největším problémem se ukázal přechod přes most, ten je pro ně zcela nová a neznámá věc. I v tomto případě se projevilo, že každá slonice se k této „výzvě“ postavila jinak, že každá má zkrátka úplně jiný charakter. Nejlépe to tradičně zvládla Zola. Pravidelně si již užívá rozlehlý nový výběh, průchod koridorem jí nečiní žádné potíže. Nejmladší Ulu začíná překonávat „sama sebe“, už moc nechybí a přejde celý most. Dominantní nejstarší slonice Kali prozatím za ostatními zaostává, je ze všech tří slonic nejopatrnější. A my známe důvod. Kali je březí!! Pokud půjde vše podle předpokladů, během prázdnin roku 2021 by se mělo narodit tolik vytoužené slůně. 

Slonice teď samozřejmě potřebují ještě dostatek času, aby si po zvládnutí koridoru zvykly na nový výběh, aby byly v něm jisté a cítily se „jako doma“. Teprve poté budeme moci umožnit přístup k novému výběhu i návštěvníkům. Pravděpodobně k němu budou přicházet stejným koridorem jako naše slonice. Věříme, že se tak skutečně máte na co těšit! 

Než se však tak stane, máme pro Vás první ochutnávku – video Zoly z její první vycházky v novém výběhu. Pravidelně budeme přinášet další zprávy a videa od našich slonů, nezapomeňte proto sledovat naše sociální sítě a kanál YouTube.

Vaše Zoo Zlín

 

20.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Čtvrté mládě tapíra čabrakového

Na konci prosince 2022 se ve zlínské zoo narodilo čtvrté mládě tapíra čabrakového. Tentokrát je to sameček, kterého chovatelé pojmenovali Coffee.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Přihlašování na tábory již v sobotu 4.2.2023!

I letošní prázdniny provedeme Vaše děti čtyřmi kontinety a pohádkovým zámkem. Takže vzhůru za neopakovatelnými zážitky!

Objevte nové věci

Rok 2022 - nejúspěšnější rok v historii zoo

Hlásíme nový návštěvnický rekord! V roce 2022 k nám zavítalo téměř 800 000 návštěvníků. DĚKUJEME!!!

Objevte nové věci

Přejeme vám šťastný a úspěšný rok 2023!

Všem našim návštěvníkům děkujeme za neutuchající přízeň a přejeme hezký nový rok 2023!

Objevte nové věci