RETITI - sloni afričtí, Keňa

Začátek projektu:           2022

Příspěvek 2023:             352 000 Kč

Způsob financování:       sbírka 4Nature 

Při realizaci nových investičních projektů hledáme také možnosti, jak propojit chov daného zvířete s jeho ochranou přímo ve volné přírodě. Proto jsme se v roce 2022, kdy jsme v Karibuni dokončili jedno ze tří největších chovných zařízení pro slony africké na světě, rozhodli zapojit do záchranného projektu afrických slonů Retiti Elephant Sanctuary v severní části Keni.

RETITI je vůbec první záchranný projekt v Africe založený místními. V záchranném centru se starají o sloní mláďata, která přišla o matku nebo se ztratila stádu. V současné době je v zde 44 slůňat. O slůňata se starají chovatelé z místní komunity Samburů, Pečují o ně tak dlouho, dokud nejsou dostatečně silná a připravená na návrat do volné přírody.

Částkou 16 000 USD (352 000 Kč) z projektu 4Nature jsme přispěli na nákup mléka. Pro všech 44 slůňat jsme tak zajistili mléko na jeden měsíc.

Rádi bychom do tohoto projektu pozvali také návštěvníky zoo. Připravujeme proto obdobnou formu zapojení jako je např. sbírka na ochranu nosorožců v přístřešku u expozice nosorožců. Návštěvníci si tak budou moci „zakoupit“ libovolný počet lahví mléka a podpořit záchranu osiřelých slůňat.