Novinka

Vítání ptačího zpěvu

Vítání ptačího zpěvu

Na začátku května i ve zlínské zoo proběhla akce Vítání ptačího zpěvu. Tři desítky účastníků tak zažili netradiční návštěvu zoologické zahrady.

V sobotu 4. 5. jsme našim návštěvníkům již třetím rokem nabídli akci Vítání ptačího zpěvu. V ČR je pořádána Českou společností ornitologickou, která je partnerem celosvětové organizace BirdLife International. První víkend v květnu se tak v celé Evropě vydávají do přírody zájemci o pozorování a hlavně poslouchání ptáků. Vítání ptačího zpěvu vzniklo původně ve Velké Británii. Odtud jej postupně převzali další ornitologické organizace, od roku 1992 také ČSO.

V letošním roce byl sraz již o půl šesté, neboť největší aktivita ptáků je právě v časných ranních hodinách. Brzké vstávání neodradilo více než tři desítky zájemců, dokonce k nám do Lešné zavítala sedmičlenná skupina až z Valašského Meziřičí a Valašské Bystřice. "Zúčastnili jsme se již podruhé a prohlídka byla opět nevšedním zážitkem a uvědoměním si, jak pestrý je život v korunách stromů nad našimi hlavami," uvedl za celou skupinu Vilém Měrka z Valašské Bystřice. 

Společně jsme prošli celý areál zoologické zahrady. Tentokrát jsme však nevěnovali pozornost expozicím a exotickým zvířatům, ale poslouchali jsme zpěv a hlasy různých ptačích druhů, které volně žijí v areálu zoo. Zaslechli jsme zpívající lejsky bělokrké, obdivovali jsme nápadný zpěv žluvy hajní nebo daleko slyšitelné volání žluny zelené. Celkem se nám podařilo zaslechnout nebo spatřit 36 ptačích druhů. Během cesty jsme si povídali o potřebách ochrany ptáků. Na závěr se konala i krátká ukázka odchytu a kroužkování ptáků, která byla provázena informacemi o ptačí migraci. Po skončení všichni účastníci mohli zůstat v areálu zahrady.

Za rok tedy opět v areálu ZOO Zlín na shledanou s ptačím zpěvem!

15.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci