Open Nav

Proměny roku 2019

Úvod Zvířata Proměny areálu Proměny roku 2019

Letní expozice aligátorů amerických

Na konci června 2019 jsme otevřeli dlouho očekávanou letní expozici aligátorů amerických. Vznikla úpravou nádrže před zámkem Lešná, kterou aligátoři budou obývat během léta.

Expozice mravenečníků velkých a čtyřprstých

Výrazně se změnila také bývalá expozice nosálů a pekari v americké oblasti zoo. Nově se zde zabydleli mravenečníci velcí a kuandu. Nový domov získali také mravenečníci čtyřprstí. Jejich expozici nyní najdete těsně před vstupem do průchozí voliéry ar.

Voliéra orlů korunkatých

Pro mimořádně vzácné orly korunkaté, které chovají pouze tři zoo na světě, jsme přestavbou čtyř starších voliér v africké oblasti připravili prostornou expozici. V této prostorné voliéře se našlo místo i pro další obyvatele naší zahrady a to zoborožce hrubozové.

Novinky pro návštěvníky

  • nová návštěvní trasa u expozice australských pelikánů Vám umožní zavítat přímo mezi tyto opeřence. Její součástí budou i dvě dřevěné lávky ve tvaru krokodýla, tito plazi tak zde už nebudou jen na originální australské značce
  • oprava dřevěné lávky kolem laguny plameňáků růžových
  • úprava můstku v australském dětském koutku
  • rozšíření krytého posezení u restaurace Farma U Koaly
  • kompletně proměněné toalety restaurace Farma U Koaly
  • nový, pevný povrch návštěvní trasy v asijské expozici Hala-Bala, který oceníte především za deštivého počasí.

 

Žirafí vyhlídka s krmením

V letošním roce pro vás připravujeme další novinku, díky které nabídneme nový nezapomenutelný zážitek. Poblíž pavilonu afrických kopytníků již nyní probíhá stavba speciální žirafí vyhlídky. Umožní nejen jedinečný výhled na venkovní výběh, ale budete si zde moci také zakoupit krmení a pod dohledem chovatelů nakrmit žirafy. Provoz zahájíme letos na jaře, přesné podmínky a pravidla krmení včas zveřejníme na našem webu a facebooku.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín