Proměny roku 2020

Karibuni - dokončení výběhu B pro slony

V roce 2020 byla úspěšně dokončena první část oblasti Karibuni a v létě téhož roku byla také poprvé zpřístupněna pro návštěvníky. Nově tak můžete slony pozorovat jak v původní expozici tak i v novém venkovním výběhu o rozloze tří hektarů. V něm se mohou slonice těšit například z nového přístřešku, velkého bazénu či přírodního bahniště. 

 

Twiga Snack

Novinka, která Vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Na jaře 2020 vyrostla poblíž pavilonu afrických kopytníků speciální žirafí vyhlídka. Ta umožní nejen jedinečný výhled na venkovní výběh, ale během letní sezóny si zde můžete zakoupit také krmení a pod dohledem chovatelů nakrmit žirafy. Krmení probíhá 3x denně a množství krmných dávek je omezené. 

 Zážitek u žiraf

Průchozí expozice pelikánů australských

Zavítejte do proměněné expozice pelikánů australských v dolní části zahrady. Díky novému chodníku se dostanete do jejich bezprostřední blízkosti. Součástí expozice jsou i dvě dřevěné lavičky ve tvaru krokodýla. Krokodýli tak už tu nejsou jen na originální australské značce.

 

Letní expozice kapybar

Skupinka kapybar, která donedávna obývala pouze expozici pod tropickou halou Yucatan, v loňském roce poprvé strávila léto u největšího rybníka v Amazonii. Kapybary totiž patří mezi velké milovníky vody a malý bazén v jejich původní svažité expozici je pro ně jen slabou náhradou. Proto jsme pro ně připravili novou letní expozici, která se pyšní jednou z největších vodních ploch a kde si alespoň část roku mohou do sytosti užít vodní radovánky.