Prohlídkové okruhy

Prohlídkový okruh základní - cca 45 minut

Průvodce vás přivítá ve vstupní hale s jedinečným dřevěným obložením stěn a stropu. Veškeré dřevořezbářské práce, které můžete obdivovat i v dalších pokojích, na zakázku zhotovili vídeňští mistři z mořeného slavoňského dubu. Dominantou haly je prostorné schodiště, které původně vedlo k soukromým místnostem hraběcí rodiny.
Přes malý salonek s nábytkem a nádobím z hradu Lukova a jídelnu projdete do Sálu předků. Díky své dřevořezbářské výzdobě patří mezi nejkrásnější zámecké interiéry. Právě v tomto sále se konají svatební obřady. Ze Sálu předků si postupně prohlédnete kulečníkovou hernu, dámský salonek, ložnici, koupelnu, společenský salon a zámeckou kapli. Poslední místností prohlídkového okruhu je knihovna. Můžete zde obdivovat sbírky uměleckých předmětů z cesty kolem světa, kterou majitelé zámku podnikli na konci dvacátých let 20. století.

Prohlídkový okruh rozšířený - cca 80 minut

Novinka letošního roku! Zveme vás na nový rozšířený prohlídkový okruh zámku Lešná. Kromě 11 místností základního okruhu vystoupáte po schodišti do prvního patra a prohlédnete si místnosti, které dříve bývaly soukromými pokoji hraběcí rodiny. Čeká na Vás pracovna hraběte Josefa Karla Seilerna, zakladatele zlínské zoo, obrazová galerie a především krásný, nově připravený dvoupokojový apartmán hraběnky Ilony Seilernové. Z apartmánu je navíc nádherný pohled na zámecké nádvoří a přilehlý park.