Prohlídkové okruhy

Prohlídkový okruh I - cca 45 minut

Průvodce vás přivítá ve vstupní hale s jedinečným dřevěným obložením stěn a stropu. Veškeré dřevořezbářské práce, které můžete obdivovat i v dalších pokojích, na zakázku zhotovili vídeňští mistři z mořeného slavoňského dubu. Dominantou haly je prostorné schodiště, které původně vedlo k soukromým místnostem hraběcí rodiny.
Přes malý salonek s nábytkem a nádobím z hradu Lukova a jídelnu projdete do Sálu předků. Díky své dřevořezbářské výzdobě patří mezi nejkrásnější zámecké interiéry. Právě v tomto sále se konají svatební obřady. Ze Sálu předků si postupně prohlédnete kulečníkovou hernu, dámský salonek, ložnici, koupelnu, společenský salon a zámeckou kapli. Poslední místností prohlídkového okruhu je knihovna. Můžete zde obdivovat sbírky uměleckých předmětů z cesty kolem světa, kterou majitelé zámku podnikli na konci dvacátých let 20. století.

Prohlídkový okruh II - cca 60 minut

Základem je prohlídkový okruh I prodloužený o prohlídku místností v druhém patře zámku. Zavítáte do pracovny hraběte Josefa Seilerna, který ve třicátých letech 20. století založil v zámeckém parku soukromou zoologickou zahradu. Na tu pak po skončení druhé světové válce navázala Zoo Zlín. Návštěvníci uvidí také historické fotografie hraběcí rodiny Seilern-Aspang a nahlédnou do nově zrekonstruovaných pokojů, ze kterých je výhled na nádvoří zámku s novým výběhem pro aligátory.