Novinka

Pomoc ukrajinským zoo

Pomoc ukrajinským zoo

Zoo na Ukrajině budou naši pomoc potřebovat. Pokud byste je chtěli podpořit, stačí zaslat jakoukoliv finanční částku na sbírkové konto, které pro tuto pomoc zřídila Zoo Praha. DĚKUJEME!

K sbírce pořádané pražskou zoo se již připojilo 17 českých a slovenských zoo. Všechny finanční prostředky, které dorazí na speciální účet konta "Pomáháme jim přežít", budou poskytnuty ukrajinským zoo. A jak se ukazuje, pomoc bude opravdu nutná, každým dnem je situace napjatější a těžší.

Kromě několika velkých zahrad však na Ukrajině funguje  i řada menších chovatelských zařízení. Z jednoho, které se nachází u Kyjeva, už kolegové z polské Zoo Lodž odvezli několik šelem. I když cestou byl jejich konvoj obklíčen ruskými tanky, naštěstí v pořádku dorazili do Polska. Právě dnes budou díky pořádané sbírce do Zoo Lodž odeslány krmiva a veterinární přípravky v celkové hodnotě 100 000 Kč na pomoc malým chovatelským zařízením. Zoo Lodž je bude ve spolupráci se Zoo Lvov distribuovat do konkrétních chovatelských zařízeních na Ukrajině. O finanční pomoc z pořádané sbírky požádal i Ekopark Feldman v Charkovské oblasti, podpora ze sbírky bude činit 50 000 Kč. 

Moc Vám děkujeme za Vaši pomoc a podporu ukrajinských zoologických zahrad!  
Vaše Zoo Zlín

4.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci