Novinka

Pomoc ukrajinským zoo

Pomoc ukrajinským zoo

Zoo na Ukrajině budou naši pomoc potřebovat. Pokud byste je chtěli podpořit, stačí zaslat jakoukoliv finanční částku na sbírkové konto, které pro tuto pomoc zřídila Zoo Praha. DĚKUJEME!

K sbírce pořádané pražskou zoo se již připojilo 17 českých a slovenských zoo. Všechny finanční prostředky, které dorazí na speciální účet konta "Pomáháme jim přežít", budou poskytnuty ukrajinským zoo. A jak se ukazuje, pomoc bude opravdu nutná, každým dnem je situace napjatější a těžší.

Kromě několika velkých zahrad však na Ukrajině funguje  i řada menších chovatelských zařízení. Z jednoho, které se nachází u Kyjeva, už kolegové z polské Zoo Lodž odvezli několik šelem. I když cestou byl jejich konvoj obklíčen ruskými tanky, naštěstí v pořádku dorazili do Polska. Právě dnes budou díky pořádané sbírce do Zoo Lodž odeslány krmiva a veterinární přípravky v celkové hodnotě 100 000 Kč na pomoc malým chovatelským zařízením. Zoo Lodž je bude ve spolupráci se Zoo Lvov distribuovat do konkrétních chovatelských zařízeních na Ukrajině. O finanční pomoc z pořádané sbírky požádal i Ekopark Feldman v Charkovské oblasti, podpora ze sbírky bude činit 50 000 Kč. 

Moc Vám děkujeme za Vaši pomoc a podporu ukrajinských zoologických zahrad!  
Vaše Zoo Zlín

4.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci