Novinka

Pomoc ukrajinským zoo

Pomoc ukrajinským zoo

Zoo na Ukrajině budou naši pomoc potřebovat. Pokud byste je chtěli podpořit, stačí zaslat jakoukoliv finanční částku na sbírkové konto, které pro tuto pomoc zřídila Zoo Praha. DĚKUJEME!

K sbírce pořádané pražskou zoo se již připojilo 17 českých a slovenských zoo. Všechny finanční prostředky, které dorazí na speciální účet konta "Pomáháme jim přežít", budou poskytnuty ukrajinským zoo. A jak se ukazuje, pomoc bude opravdu nutná, každým dnem je situace napjatější a těžší.

Kromě několika velkých zahrad však na Ukrajině funguje  i řada menších chovatelských zařízení. Z jednoho, které se nachází u Kyjeva, už kolegové z polské Zoo Lodž odvezli několik šelem. I když cestou byl jejich konvoj obklíčen ruskými tanky, naštěstí v pořádku dorazili do Polska. Právě dnes budou díky pořádané sbírce do Zoo Lodž odeslány krmiva a veterinární přípravky v celkové hodnotě 100 000 Kč na pomoc malým chovatelským zařízením. Zoo Lodž je bude ve spolupráci se Zoo Lvov distribuovat do konkrétních chovatelských zařízeních na Ukrajině. O finanční pomoc z pořádané sbírky požádal i Ekopark Feldman v Charkovské oblasti, podpora ze sbírky bude činit 50 000 Kč. 

Moc Vám děkujeme za Vaši pomoc a podporu ukrajinských zoologických zahrad!  
Vaše Zoo Zlín

4.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci