Novinka

Pomoc ukrajinským zoo

Pomoc ukrajinským zoo

Zoo na Ukrajině budou naši pomoc potřebovat. Pokud byste je chtěli podpořit, stačí zaslat jakoukoliv finanční částku na sbírkové konto, které pro tuto pomoc zřídila Zoo Praha. DĚKUJEME!

K sbírce pořádané pražskou zoo se již připojilo 17 českých a slovenských zoo. Všechny finanční prostředky, které dorazí na speciální účet konta "Pomáháme jim přežít", budou poskytnuty ukrajinským zoo. A jak se ukazuje, pomoc bude opravdu nutná, každým dnem je situace napjatější a těžší.

Kromě několika velkých zahrad však na Ukrajině funguje  i řada menších chovatelských zařízení. Z jednoho, které se nachází u Kyjeva, už kolegové z polské Zoo Lodž odvezli několik šelem. I když cestou byl jejich konvoj obklíčen ruskými tanky, naštěstí v pořádku dorazili do Polska. Právě dnes budou díky pořádané sbírce do Zoo Lodž odeslány krmiva a veterinární přípravky v celkové hodnotě 100 000 Kč na pomoc malým chovatelským zařízením. Zoo Lodž je bude ve spolupráci se Zoo Lvov distribuovat do konkrétních chovatelských zařízeních na Ukrajině. O finanční pomoc z pořádané sbírky požádal i Ekopark Feldman v Charkovské oblasti, podpora ze sbírky bude činit 50 000 Kč. 

Moc Vám děkujeme za Vaši pomoc a podporu ukrajinských zoologických zahrad!  
Vaše Zoo Zlín

4.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci