Novinka

Nové pítko u hlavního vstupu

Nové pítko u hlavního vstupu

Společnost Vodovody a kanalizace, dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Ocení jej nejen samotní návštěvníci zoo.

Společnost Vodovody a kanalizace, a.s., dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Pítko vodárny vybudovaly v rámci projektu zlínské radnice „Tvoříme Zlín“, splnily tak svůj slib, že každý rok zprovozní alespoň jedno nové pítko pro občany. Vloni to bylo pítko na Lidmilově louce na ulici Sokolská a pítko ve Valašských Kloboukách. V letošním roce kromě pítka u Zoo Zlín zahájí také provoz pítka ve Slavičíně na náměstí.

„Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ řekl Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín. „Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se „sloní“ tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplnil Ing. Roman Horský, ředitel ZOO a zámku Lešná.

Pítko slavnostně otevřel také primátor města Zlína, Ing. Jiří Korec. „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok,“ vyzdvihnul primátor Ing. Jiří Korec. 

25.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci