Novinka

Nové pítko u hlavního vstupu

Nové pítko u hlavního vstupu

Společnost Vodovody a kanalizace, dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Ocení jej nejen samotní návštěvníci zoo.

Společnost Vodovody a kanalizace, a.s., dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Pítko vodárny vybudovaly v rámci projektu zlínské radnice „Tvoříme Zlín“, splnily tak svůj slib, že každý rok zprovozní alespoň jedno nové pítko pro občany. Vloni to bylo pítko na Lidmilově louce na ulici Sokolská a pítko ve Valašských Kloboukách. V letošním roce kromě pítka u Zoo Zlín zahájí také provoz pítka ve Slavičíně na náměstí.

„Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ řekl Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín. „Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se „sloní“ tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplnil Ing. Roman Horský, ředitel ZOO a zámku Lešná.

Pítko slavnostně otevřel také primátor města Zlína, Ing. Jiří Korec. „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok,“ vyzdvihnul primátor Ing. Jiří Korec. 

25.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci