Novinka

Nové pítko u hlavního vstupu

Nové pítko u hlavního vstupu

Společnost Vodovody a kanalizace, dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Ocení jej nejen samotní návštěvníci zoo.

Společnost Vodovody a kanalizace, a.s., dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Pítko vodárny vybudovaly v rámci projektu zlínské radnice „Tvoříme Zlín“, splnily tak svůj slib, že každý rok zprovozní alespoň jedno nové pítko pro občany. Vloni to bylo pítko na Lidmilově louce na ulici Sokolská a pítko ve Valašských Kloboukách. V letošním roce kromě pítka u Zoo Zlín zahájí také provoz pítka ve Slavičíně na náměstí.

„Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ řekl Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín. „Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se „sloní“ tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplnil Ing. Roman Horský, ředitel ZOO a zámku Lešná.

Pítko slavnostně otevřel také primátor města Zlína, Ing. Jiří Korec. „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok,“ vyzdvihnul primátor Ing. Jiří Korec. 

25.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci