Novinka

Nové pítko u hlavního vstupu

Nové pítko u hlavního vstupu

Společnost Vodovody a kanalizace, dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Ocení jej nejen samotní návštěvníci zoo.

Společnost Vodovody a kanalizace, a.s., dlouhodobý partner zlínské zoo, nedávno otevřela nové pítko pro veřejnost u hlavního vstupu do zoo. Pítko vodárny vybudovaly v rámci projektu zlínské radnice „Tvoříme Zlín“, splnily tak svůj slib, že každý rok zprovozní alespoň jedno nové pítko pro občany. Vloni to bylo pítko na Lidmilově louce na ulici Sokolská a pítko ve Valašských Kloboukách. V letošním roce kromě pítka u Zoo Zlín zahájí také provoz pítka ve Slavičíně na náměstí.

„Se zlínskou zoo spolupracujeme velmi rádi v rámci našeho partnerství. Nedávno jsme například v době, kdy pro zoologické zahrady nebyla právě příznivá situace, věnovali slonicím z této zoo pro jejich pitný režim 500 tisíc litrů vody,“ řekl Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaKu Zlín. „Velmi si naší spolupráce se zlínskými vodárnami vážíme. Aktuálně jsme společně vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti se „sloní“ tématikou o volné vstupenky do zoo,“ doplnil Ing. Roman Horský, ředitel ZOO a zámku Lešná.

Pítko slavnostně otevřel také primátor města Zlína, Ing. Jiří Korec. „Projekt Tvoříme Zlín je pro město důležitý. Nové pítko je výborná služba pro občany, zvláště na tomto místě, které bývá cílem mnoha turistů po celý rok,“ vyzdvihnul primátor Ing. Jiří Korec. 

25.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci