Novinka

Známe vítěze pétanque

Známe vítěze pétanque

9. ročník turnaje Pétanque mezi zvířaty zná vítěze. První místo vybojovali Divadelníci z Městského divadla Zlín. Blahopřejeme!

Již po deváté jsme v neděli 15. září v 10.00 hod. odstartovali turnaj Pétanque mezi zvířaty. Do klání se tentokrát zapojilo 10 přihlášených týmů. Dva týmy, Bertíci a Slovácké divadlo, patří mezi skutečné stálice, hrají s námi od prvního turnaje v roce 2011. V letošním roce se z vítězství po skvělém výkonu v základním i finálovém kole radovali DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín. Zaslouženě tak získali cenné trofeje - pohár v podobě vajíčka od běžce nandu Darwinova a roční permanentky do zoo.

Týmy jsme tradičně rozdělili do dvou základních skupin a hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší trojice hráčů. Po urputném klání těsně za stupni vítězů skončilo SLOVÁCKÉ DIVADLO, které reprezentovali Marika Novotná, Tereza Novotná a David Vacke. Třetí místo obsadil tým HVĚZDY ve složení Monika Gajová, Ivana Černá a Vladislava Moravcová. Stříbro vybojoval dlouholetý účastník OZZY TEAM, za který nastoupili Alena Zabrucká, Milan Zabrucký a Erik Zabrucký. Vítězství poprvé po osmi startech slavili DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín - Markéta Holcmanová, Marie Vančurová a Pepa Koller. "Máme velkou, ale opravdu velkou radost! Letos jsem změnil taktiku a místo dvou kolegů vzal s sebou dvě půvabné, a jak se ukázalo i sportovně mimořádně nadané, kolegyně. Byl to vážně šťastný nápad. Získaný pohár brzy vystavíme ve foyer divadla," s úsměvem hodnotil úspěch zlínských herců Pepa Koller.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen skvělé výkony všech hráčů, ale také speciální dresy zlínských herců. "Masky tučňáků zkrátka zafungovaly, to je jasné. Tento turnaj je bezvadná akce, skvěle připravená a já bych chtěl zlínské zoo za všechny účastníky moc a moc poděkovat, že jej stále pořádá. Příští jubilejní 10. ročník si rozhodně nenecháme ujít a určitě dorazíme," doplnil Pepa Koller.

A my vám za zlínskou zoo slibujeme, že ten 10. ročník turnaje v pétanque bude opravdu mimořádný!

17.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci