Novinka

Známe vítěze pétanque

9. ročník turnaje Pétanque mezi zvířaty zná vítěze. První místo vybojovali Divadelníci z Městského divadla Zlín. Blahopřejeme!

Již po deváté jsme v neděli 15. září v 10.00 hod. odstartovali turnaj Pétanque mezi zvířaty. Do klání se tentokrát zapojilo 10 přihlášených týmů. Dva týmy, Bertíci a Slovácké divadlo, patří mezi skutečné stálice, hrají s námi od prvního turnaje v roce 2011. V letošním roce se z vítězství po skvělém výkonu v základním i finálovém kole radovali DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín. Zaslouženě tak získali cenné trofeje - pohár v podobě vajíčka od běžce nandu Darwinova a roční permanentky do zoo.

Týmy jsme tradičně rozdělili do dvou základních skupin a hrálo se systémem každý s každým. Do velkého finále postoupily z každé skupiny 3 nejlepší trojice hráčů. Po urputném klání těsně za stupni vítězů skončilo SLOVÁCKÉ DIVADLO, které reprezentovali Marika Novotná, Tereza Novotná a David Vacke. Třetí místo obsadil tým HVĚZDY ve složení Monika Gajová, Ivana Černá a Vladislava Moravcová. Stříbro vybojoval dlouholetý účastník OZZY TEAM, za který nastoupili Alena Zabrucká, Milan Zabrucký a Erik Zabrucký. Vítězství poprvé po osmi startech slavili DIVADELNÍCI z Městského divadla Zlín - Markéta Holcmanová, Marie Vančurová a Pepa Koller. "Máme velkou, ale opravdu velkou radost! Letos jsem změnil taktiku a místo dvou kolegů vzal s sebou dvě půvabné, a jak se ukázalo i sportovně mimořádně nadané, kolegyně. Byl to vážně šťastný nápad. Získaný pohár brzy vystavíme ve foyer divadla," s úsměvem hodnotil úspěch zlínských herců Pepa Koller.

Turnaj se zájmem sledovali i samotní návštěvníci zoo. Lákaly je nejen skvělé výkony všech hráčů, ale také speciální dresy zlínských herců. "Masky tučňáků zkrátka zafungovaly, to je jasné. Tento turnaj je bezvadná akce, skvěle připravená a já bych chtěl zlínské zoo za všechny účastníky moc a moc poděkovat, že jej stále pořádá. Příští jubilejní 10. ročník si rozhodně nenecháme ujít a určitě dorazíme," doplnil Pepa Koller.

A my vám za zlínskou zoo slibujeme, že ten 10. ročník turnaje v pétanque bude opravdu mimořádný!