Novinka

Slavit přišlo 15 tisíc hostů

Slavit přišlo 15 tisíc hostů

„Nádherné počasí, mraky lidí, prostě úžasné…“ Tak hodnotili návštěvníci ZOO Zlín oslavy jejího sedmdesátého výročí. Poslední zářijový prodloužený víkend se v zoo skutečně vydařil na sto procent.

„Nádherné počasí, mraky lidí, prostě úžasné…“ Tak hodnotili návštěvníci ZOO Zlín oslavy jejího sedmdesátého výročí. Poslední zářijový prodloužený víkend se v zoo skutečně vydařil na sto procent. Program oslav, ve kterém nechybělo několik hudebních vystoupení, kouzelníci, žongléři, chůdaři a další atrakce, přilákal do zoo během tří dnů přes patnáct tisíc návštěvníků. K sedmdesátému výročí ZOO Zlín vznikl také krátký filmový sestřih těch nejvýznamnějších milníků rozvoje zoo. Film se promítal během oslav na zámeckém nádvoří.

Lidé ocenili také mimořádné prohlídky zámku Lešná, kde je průvodci v dobových kostýmech zavedli i do běžně nepřístupných prostor. „Konečně jsme mohli scházet dolů po velkém zámeckém schodišti,“ poznamenali lidé do návštěvní knihy. V pátek 28. září dosáhl počet návštěvníků zámků rekordních 476 osob za jeden den.

Oslav 70. výročí ZOO Zlín se zúčastnil i primátor města Zlína Miroslav Adámek, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a další zástupci městské i krajské samosprávy, kterým ředitel zoo poděkoval za dosavadní podporu. Mezi hosty byl rovněž dlouholetý ředitel ZOO Zlín Ivo Klika. Nejsilnější dojem ve všech zřejmě zanechala projížďka nově budovanou africkou oblastí Karibuni. „Málokdo si umí jen podle technického projektu na papíře představit, jak bude nová část zoo vypadat. Vypůjčili jsme si proto silné vojenské náklaďáky a s našimi hosty jsme Karibuni projeli,“ uvedl ředitel ZOO Zlín Roman Horský.

ZOO Zlín se hlavně v posledních desetiletích své existence snaží být výkladní skříní cestovního ruchu Zlínského kraje a daří se jí to právě díky tomu, že cítí oporu ve svém zřizovateli, kterým je město Zlín, a také v krajské samosprávě. Tvář zlínské zoo se změnila především v posledních 15 letech a její návštěvu si nyní každoročně nenechá ujít více než 600 tisíc lidí. Od roku 1948 prošel areálem už úctyhodný počet návštěvníků, je to téměř 19 milionů osob. ZOO Zlín je hned po Praze druhou nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v České republice a má za všech zoologických zahrad největší soběstačnost.

„Rozhodně to však neznamená, že bychom „usnuli na vavřínech“. Pokud chceme i nadále patřit mezi TOP turistické atraktivity nejen Zlínského kraje, ale celé České republiky, musíme realizovat nové myšlenky a nápady, které k nám přivedou opakovaně naše stálé návštěvníky a přilákají nové turisty. Proto již nyní chystáme nové projekty, jako je například expozice pro jaguáry nebo aligátory, usilujeme o získání nových druhů zvířat, připravujeme rozšíření služeb. A hlavně postupně budujeme africké Karibuni. Na dvaceti hektarech bude na návštěvníky čekat ojedinělé prostředí, projížďka v loďkách a náklaďácích nebo přespání v africkém kempu. Hlavní ozdobou Karibuni však budou sloni, kterým bude patřit téměř třetina z celkového prostoru. Letos jsme úspěšně dokončili první ze dvou výběhů pro slony – výběh B, na jaře 2019 se rozběhne realizace vnitřního ustájení pro slony, které by mělo být hotové v roce 2021. A projekt se bude postupně rozšiřovat i v dalších letech. Jsme si totiž dobře vědomi toho, že pokud přestaneme realizovat nové atraktivní projekty, ztratíme zájem návštěvníků, jejichž návrat by potom byl velmi složitý,“ uvedl ve svém proslovu k výročí ředitel ZOO Zlín Roman Horský.

1.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci