Novinka

Oslavy u slonů afrických

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

V neděli 4. června jsme uspořádali hned dvojitou oslavu u slonů afrických – druhé narozeniny samečka Zyqarriho a dvacet let chovu slonů afrických. V rámci oslav mohli návštěvníci zcela výjimečně zavítat do nového chovného zařízení pro slony v Karibuni, který patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. Návštěvu Zoo Zlín si v tento den nenechalo ujít 6 000 návštěvníků.

Pro Zyqarriho a trojici slonic připravili chovatelé ve výběhu velký narozeninový dort. „Upekli“ jej z těch největších sloních laskomin. Základ tvořily seno a sláma, které doplnily banány, hrozny, jablka, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí, na dort jsme spotřebovali zhruba 15 kg pochutin. Vršek dortu ozdobila velká dvojka u příležitosti druhých narozenin sloního samečka Zyqarriho. „Na připravených dobrotách si nakonec nejvíc pochutnala Kali, matka Zyqarriho. Slůně daleko více zajímaly větvičky stromů v okolí dortu, nakonec ale přece jen k dortu přišlo. Zykyho naprosto okouzlila velká dvojka, vzal ji jako skvělou hračku,“ přiblížila Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Zoo také připomněla 20 let chovu slonů afrických, kdy 25. května 2003 otevřela pavilon slonů a poprvé představila trojici slonic návštěvníkům. Na začátek chovu vzpomínal bývalý ředitel zlínské zoo Ivo Klika. Jak uvedl, získat slony pro zlínskou zoo znamenalo několik let náročné práce, ale nikdy jej napadlo to vzdát. „Původně jsme však počítali jen s chovem slonic, odchov mláděte tak považuje za naprosto fantastický počin,“ řekl Ivo Klika.

Návštěvníci také výjimečně mohli zavítat do nového chovného zařízení s vnitřním ustájením pro slony, které patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. "Dvacet let chovu slonů afrických je pro nás opravdu mimořádné období, které přineslo nádherné, ale také těžké a náročné momenty. Proto jsme se rozhodli na jeden den zpřístupnit nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo. A to nejen u příležitosti zmiňovaných oslav, ale také jako naše poděkování všem návštěvníkům za neutuchající přízeň a podporu," uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Součástí nedělních oslav byly i zábavné „sloní“ dílničky na nádvoří zámku Lešná a speciální fotokoutek v Karibuni.

 

5.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci