Open Nav

Nosorožci – JAR

Úvod Zvířata Ochrana zvířat Nosorožci – JAR

Tři roky aktivně podporujeme ohroženou populaci nosorožců v Africe, konkrétně v jihoafrickém národním parku Hluhluwe-iMfolozi. Pro spolupráci na projektu jsme si vybrali ochranářskou organizaci Save the Rhino. Finanční sbírka, kterou zoo rozběhla v květnu 2015, přinesla již celkem 305 000 Kč.

Všechny získané finanční prostředky byly předány organizaci Save the Rhino, která za ně nakoupila potřebné pomůcky a vybavení pro strážce zmiňovaného národního parku - dalekohledy, vysílačky, stany, pláštěnky, maskovací uniformy, neprůstřelné vesty, vybavení pro noční pozorování a mnoho dalšího. Jak moc je tato pomoc důležitá, dokládají smutné statistiky. Jen v jižní Africe bylo v roce 2017 pytláky usmrceno 1 028 nosorožců.

Sbírka od samého počátku probíhá v přístřešku u expozice nosorožců, kde jsme naistalovali nejen speciální dřevěnou pokladničku ve tvaru nosorožce, ale také videoprojekci s informacemi o ochraně nosorožců. Věřili jsme, že díky sdíleným informacím podpoříte naši pomoc strážcům parku, kteří jsou skuteční hrdinové. Chrání nejen životy nosorožců, ale velmi často riskují i ty svoje. Jsme opravdu nadšení, že se naše přání víc než splnilo a všem, kteří přispěli do nosorožčí pokladničky, velmi děkujeme!

Fotografie pro ZOO Zlín poskytnul pan Dirk Swart.

 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín