Open Nav

Nosorožci – JAR

Úvod Zvířata Ochrana zvířat Nosorožci – JAR

Dlouhodobý projekt, začátek v roce 2015, financován z veřejné sbírky – kasička u nosorožců, suma 121 336 Kč/rok 2019.

Tři roky aktivně podporujeme ohroženou populaci nosorožců v Africe, konkrétně v jihoafrickém národním parku Hluhluwe-iMfolozi. Pro spolupráci na projektu jsme si vybrali ochranářskou organizaci Save the Rhino. 

Všechny získané finanční prostředky byly předány organizaci Save the Rhino, která za ně nakoupila potřebné pomůcky a vybavení pro strážce zmiňovaného národního parku - GPS navigace, dalekohledy, vysílačky, stany, pláštěnky, maskovací uniformy, neprůstřelné vesty, vybavení pro noční pozorování a spoluúčast při nákupu terénního vozidla. Jak moc je tato pomoc důležitá, dokládají smutné statistiky. Jen v jižní Africe v roce 2017 pytláci usmrtili 1 028 nosorožců.

Sbírka od samého počátku probíhá v přístřešku u expozice nosorožců, kde jsme naistalovali nejen speciální dřevěnou pokladničku ve tvaru nosorožce, ale také videoprojekci s informacemi o ochraně nosorožců. Věřili jsme, že díky sdíleným informacím podpoříte naši pomoc strážcům parku, kteří jsou skuteční hrdinové. Chrání nejen životy nosorožců, ale velmi často riskují i ty svoje. Jsme opravdu nadšení, že se naše přání víc než splnilo.  Finanční sbírka za pět let svého trvání přinesla květnu 2015, přinesla již celkem 425 000 Kč. Všem, kteří přispěli do nosorožčí pokladničky, velmi děkujeme!

Fotografie pro ZOO Zlín poskytnul pan Dirk Swart.

 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín