Open Nav

Skvělá návštěvnost zoo

Úvod Novinky Skvělá návštěvnost zoo

ZOO Zlín má oprávněný důvod k radosti. Počtvrté za sebou překoná hranici 600 000 návštěvníků v roce. I když dosavadní rekord ve výši 668 000 osob nepadne, podle ředitele Romana Horského to bude druhá nejlepší sezóna v historii zoo. „Velmi si vážíme dlouhodobé přízně návštěvníků. Znamená pro nás velké ocenění práce týmu zaměstnanců a také potvrzení, že rozvoj zoo jde správným směrem,“ uvedl Roman Horský. Podle něj dlouho vypadalo, že rok 2018 bude rokem rekordním. „Dubnová a květnová návštěvnost přinesla rekordní počet osob v daném období. Horké, tropické dny v srpnu však řadu návštěvníků odradily,“ doplnil ředitel Roman Horský. Zářijové oslavy 70. výročí otevření zoo v kombinaci s krásným počasím ale přivedly davy lidí a výrazně napomohly k předpokládanému dosažení druhé nejlepší návštěvnosti v existenci zoo.

ZOO Zlín se dlouhodobě řadí mezi desítku nejnavštěvovanějších míst České republiky. Od roku 2003 je nepřetržitě „jedničkou“ Zlínského kraje. Sedm let v řadě za sebou jí patří pozice druhé nejoblíbenější české zoo. Pro udržení zájmů návštěvníků v posledních letech připravila řadu novinek. „Realizovali jsme větší investiční akce v podobě Zátoky rejnoků a expozice pro kivi, letos jsme otevřeli jihoamerickou Guyanas s největší voliérou pro papoušky v České republice. V rámci afrického Karibuni jsme dokončili první ze dvou výběhů pro slony, na který na jaře 2019 naváže výstavba nového chovného zařízení. Bude patřit mezi tři největší vnitřní ustájení pro slony ve světových zoo, jeho dokončení plánujeme v roce 2021,“ přiblížil ředitel Horský.

Zoo také zavedla na české poměry novinku v systému vstupného. Zakoupením vstupenky 4NATURE návštěvníci sami rozhodnou, jakou částku zahrada věnuje na ochranu zvířat ve volné přírodě. Do konce září se tak prostřednictvím interaktivních pokladniček vybralo přes 800 000 Kč. Nová překvapení se chystají i pro příští rok. „Již nyní upravujeme zámeckou nádrž na letní expozici pro aligátory americké, otevřeme ji během příštího roku. Na jaře 2019 odstartuje ve svahu pod tropickou halou výstavba expozice pro jaguáry,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

Skvělá návštěvnost zoo

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín