Novinka

Skvělá návštěvnost zoo

Skvělá návštěvnost zoo

Máme radost! Počtvrté za sebou jsme překonali hranici 600 000 návštěvníků v roce. A jak to tak vypadá, bude to zřejmě druhá nejlepší sezóna v historii zoo. Děkujeme za Vaši přízeň!

ZOO Zlín má oprávněný důvod k radosti. Počtvrté za sebou překoná hranici 600 000 návštěvníků v roce. I když dosavadní rekord ve výši 668 000 osob nepadne, podle ředitele Romana Horského to bude druhá nejlepší sezóna v historii zoo. „Velmi si vážíme dlouhodobé přízně návštěvníků. Znamená pro nás velké ocenění práce týmu zaměstnanců a také potvrzení, že rozvoj zoo jde správným směrem,“ uvedl Roman Horský. Podle něj dlouho vypadalo, že rok 2018 bude rokem rekordním. „Dubnová a květnová návštěvnost přinesla rekordní počet osob v daném období. Horké, tropické dny v srpnu však řadu návštěvníků odradily,“ doplnil ředitel Roman Horský. Zářijové oslavy 70. výročí otevření zoo v kombinaci s krásným počasím ale přivedly davy lidí a výrazně napomohly k předpokládanému dosažení druhé nejlepší návštěvnosti v existenci zoo.

ZOO Zlín se dlouhodobě řadí mezi desítku nejnavštěvovanějších míst České republiky. Od roku 2003 je nepřetržitě „jedničkou“ Zlínského kraje. Sedm let v řadě za sebou jí patří pozice druhé nejoblíbenější české zoo. Pro udržení zájmů návštěvníků v posledních letech připravila řadu novinek. „Realizovali jsme větší investiční akce v podobě Zátoky rejnoků a expozice pro kivi, letos jsme otevřeli jihoamerickou Guyanas s největší voliérou pro papoušky v České republice. V rámci afrického Karibuni jsme dokončili první ze dvou výběhů pro slony, na který na jaře 2019 naváže výstavba nového chovného zařízení. Bude patřit mezi tři největší vnitřní ustájení pro slony ve světových zoo, jeho dokončení plánujeme v roce 2021,“ přiblížil ředitel Horský.

Zoo také zavedla na české poměry novinku v systému vstupného. Zakoupením vstupenky 4NATURE návštěvníci sami rozhodnou, jakou částku zahrada věnuje na ochranu zvířat ve volné přírodě. Do konce září se tak prostřednictvím interaktivních pokladniček vybralo přes 800 000 Kč. Nová překvapení se chystají i pro příští rok. „Již nyní upravujeme zámeckou nádrž na letní expozici pro aligátory americké, otevřeme ji během příštího roku. Na jaře 2019 odstartuje ve svahu pod tropickou halou výstavba expozice pro jaguáry,“ přiblížil ředitel Roman Horský.

23.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci