Můžete se těšit

  • JAGUAR TREK

Díky investičnímu úvěru jsme se v roce 2021 konečně mohli pustit do realizace nové expozice pro největší kočkovité šelmy Jižní Ameriky - jaguáry. Vzniká pod tropickou halou Yucatan, její součástí bude vnitřní ubikace pro jaguáry včetně zimního výběhu, rozhlehlý venkovní letní výběh pro jaguáry a voliéra pro zástupce amerických druhů ptactva. Dokončení předpokládáme v závěru roku 2021, otevření pak na začátku hlavní sezóny 2022.

Letní expozice pro jaguáry budou mít nadstandardní rozlohu přes 2 000 m2, zakryje ji ocelová síť. Návštěvníkům tak nabídneme velmi přirozený pohled na jaguáry. Na návštěvnické trase kolem expozice vznikne zastřešený altán s výhledem do letního výběhu jaguárů. Součástí výběhu bude také jezírko, jaguáry tak uvidíte při koupání a třeba i při potápění v jezírku. V zimním období návštěvníci budou moci zavítat do části vnitřní ubikace jaguárů, která svým pojetím bude připomínat tropický prales. Voliéru budou obývat čápi jihoameričtí, velcí papoušci ara a kondoři andští, národní symbol hned čtyř jihoamerických států – Bolívie, Ekvádoru, Chile a Kolumbie. Styl pojetí Jaguar Trek bude navazovat na expozice Guayanas v dolní části Amazonie. 

Na jaguáří expozici naváže výstavba nové cesty pod tropickou halou. Prudké stoupání se stane minulostí, nově navržená cesta povede ve svahu v serpentýnách. Výrazně napomůže pohybu handicapovaných návštěvníků a rodin s dětmi. Navíc umožní i průjezd vláčku, poprvé tak vznikne okružní trasa vláčku po celém areálu zoo.

Podobu expozice Jaguar Trek si můžete prohlédnout na následujících vizualizacích.