Novinka

Máme malého tapíra!

Máme malého tapíra!

Máme velkou radost. Samice Nadira 29. prosince přivedla na svět své čtvrté mládě! Je to sameček a má se čile k světu.

Závěr letošního roku rozzářil další cenný přírůstek. Sameček tapíra čabrakového se narodil v noci 29. prosince. Když dnes ráno chovatelé vstoupili do pavilonu, už čile pobíhal kolem samice. Pro Nadiru je to čtvrté mládě. Je skvělá a příkladná matka, odchovala již dvě samičky a jednoho samečka. Věříme proto, že i tento odchov bude probíhat bez problémů. Podle pozorování chovatelů je mládě vitální, aktivní a má se čile k světu.

Nadiru a mládě uvidíte v pavilonu slonů. Pavilon je otevřený po celou otevírací dobu zoo. Tak si je nenechte ujít!

29.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci