Novinka

Máme malého tapíra!

Máme malého tapíra!

Máme velkou radost. Samice Nadira 29. prosince přivedla na svět své čtvrté mládě! Je to sameček a má se čile k světu.

Závěr letošního roku rozzářil další cenný přírůstek. Sameček tapíra čabrakového se narodil v noci 29. prosince. Když dnes ráno chovatelé vstoupili do pavilonu, už čile pobíhal kolem samice. Pro Nadiru je to čtvrté mládě. Je skvělá a příkladná matka, odchovala již dvě samičky a jednoho samečka. Věříme proto, že i tento odchov bude probíhat bez problémů. Podle pozorování chovatelů je mládě vitální, aktivní a má se čile k světu.

Nadiru a mládě uvidíte v pavilonu slonů. Pavilon je otevřený po celou otevírací dobu zoo. Tak si je nenechte ujít!

29.12. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci

Zoo Zlín je ekonomickým tygrem mezi zoologickými zahradami

A to doslova. Dokážeme si totiž pokrýt 91 % našich nákladů. Naše soběstačnost tak patří mezi ty nejvyšší v rámci světových zoo.

Objevte nové věci