Open Nav

Lemuři mají slavné kmotry

Úvod Novinky Lemuři mají slavné kmotry

Brad a Pitt. Tak se od čtvrtku 1. června oficiálně jmenují dva samečci lemura kata. Kmotry malých lemurů se stali oblíbení herci Dana Morávková a Honza Čenský. Slavnostního křtu se zúčastnili i další hosté zlínského dětského filmového festivalu – herec Roman Vojtek, moderátor Martin Hrdinka, „kouzelník“ Jirka Hadaš – a také primátor Zlína Miroslav Adámek.

Křtiny proběhly přímo u expozice lemurů kata v africké oblasti zoo. Živá mláďata zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a mláďata získala jméno, které jim zůstane po celý život.

„Zlínskou zoo mám opravdu ráda a každý rok se těším, až se k vám v rámci festivalu podívám. S Honzou jsme dlouho přemýšleli, jak malé lemury pojmenovat. Chtěli jsme, aby měli „světové“ jméno, protože jednou najdou nový domov v některé jiné zoo. Proto jsme vybrali jména Brad a Pitt, velké a známé jméno v celém světě,“ s úsměvem přiblížila volbu jmen Dana Morávková.  Ze svého kmotřence měl velkou radost i Honza Čenský. „Všude říkám, že zlínská zoo je nejkrásnější. A všem doporučuji, ať se přesvědčí na vlastní oči. Přeji Pittovi krásný a dlouhý a spokojený život, ať mu nikdy nechybí sluníčko, které si lemuři tak rádi užívají,“ popřál Honza Čenský.

Celou početnou tlupu těchto atraktivních poloopic uvidíte na ostrově, který je součástí expozice plameňáků růžových. Tlupu tvoří 3 dospělé samice, 3 roční samičky a 2 mláďata. Otec stávajících mláďat zůstal v chovatelském zázemí a brzy zamíří do jiné zoo. Již nyní jednáme o získání nového samce, abychom si mohli ponechat vloni narozené samičky.

Lemuři mají slavné kmotry Lemuři mají slavné kmotry Lemuři mají slavné kmotry Lemuři mají slavné kmotry Lemuři mají slavné kmotry

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín