Novinka

Zavítejte do nové KERALY

Zavítejte do nové KERALY

V sobotu 9. září za účasti velvyslance Indie J.E. p. Hemanta Kotalwara jsme otevřeli druhou novinku letošního roku - expozici Kerala. Přijďte se podívat.

Kerala vznikla proměnou původní asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Pojmenovali jsme ji podle svazového státu v jižní Indii, který patří mezi přírodní perly Indie a celého Orientu. Pro návštěvníky ji v sobotu přesně v 11.00 hod. slavnostně otevřeli velvyslanec Indické republiky JE p. Kotalwar, primátor města Zlína Jiří Korec a ředitel zoo Roman Horský.

Novou Keralu návštěvnici objeví v asijské oblasti zoo. "Pro zvířata jsme zde připravili nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor, pro návštěvníky jsme pak nachystali opravdu výjimečné pojetí celé expozice. Chceme lidem dopřát pocit, že vstoupili do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Sochy boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané mohutné vstupní dveře, obložení z přírodního lateritu, indická hudba, vonné tyčinky, to vše nám pomáhá vytvořit autentický zážitek. Věříme, že zlínská Kerala se zařadí mezi oblíbené a vyhledávané expozice a možná bude inspirovat i k návštěvě té indické," přiblížil expozici ředitel zoo Roman Horský. J.E. p. Hemant Harishchandra KOTALWAR poděkoval za pozvání a uvedl, že velmi rád do zlínské zoo opětovně zavítal. "Blahopřeji panu řediteli a celému jeho týmu k tak nádherné expozici. Je opravdu jedinečná. Před sto lety zlínský podnikal Tomáš Baťa začal podnikat v Indii, na jeho počest bylo  pojmenováno i město v západním Bengálsku na východním pobřeží Indie. Keralu vnímám jako pokračování tohoto odkazu a také spolupráce mezi Indií a Zlínem, moc bych si přál, aby se dále rozvíjela. Do indické Keraly každoročně zavítá více jak milion návštěvníků, přeji zlínské zoo, aby stejný počet jednou zamířil i do tohoto nádherného areálu," pronesl J.E. velvyslanec p. Kotalwar. Také primátor Jiří Korec vyzdvihnul pojetí celé Keraly, zmínil i ekonomickou úspěšnost zoo. „Díky skvělému nasazení pana ředitele Horského a celého jeho týmu máme ve Zlíně nejsoběstačnější zoologickou zahradu České republiky,“ ocenil primátor Korec.

Přijeďte se na Keralu podívat, těšíme se na vás! 

10.09. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci