Novinka

Návštěva japonského velvyslance

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Hlavním tématem setkání byla návštěva japonské zahrady Mu-Shin a také možnost záštity spolupráce zlínské zoo s japonskými zoologickými zahradami.

„Velmi mě potěšil zájem pana velvyslance o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak japonské zahrady Mu-Shin, která je největší zahradou svého druhu v České republice. Pan velvyslanec se také velmi zajímal o historii zlínské zoo, chovatelské aktivity, představili jsme mu i náš největší projekt Karibuni nebo letošní novinky. Společně jsme probírali i možnost podpory a záštity naší spolupráce s japonskými zahradami. Návštěva pana velvyslance byla pro nás skutečně výjimečná a velmi si jí vážíme,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Pan velvyslanec za doprovodu ředitele zoo navštívil japonskou zahradu Mu-Shin, zavítal k výběhu slonů afrických, prohlédnul si novinku letošního roku expozici Jaguar Trek. Své nadšení neskrýval v Zátoce rejnoků. „Jsem opravdu velmi rád, že jsem mohl alespoň krátce zlínskou zoo navštívit. Japonská zahrada mě naprosto nadchla, velký zážitek bylo pro mne krmení rejnoků. Mohu slíbit, že se budeme snažit, aby se o zlínské zoo dozvědělo co nejvíce japonských turistů, kteří zavítají do České republiky,“ vyzdvihnul návštěvu zlínské zoo velvyslanec Japonska J.E. pan Suzuki.

17.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci