Novinka

Návštěva japonského velvyslance

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Hlavním tématem setkání byla návštěva japonské zahrady Mu-Shin a také možnost záštity spolupráce zlínské zoo s japonskými zoologickými zahradami.

„Velmi mě potěšil zájem pana velvyslance o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak japonské zahrady Mu-Shin, která je největší zahradou svého druhu v České republice. Pan velvyslanec se také velmi zajímal o historii zlínské zoo, chovatelské aktivity, představili jsme mu i náš největší projekt Karibuni nebo letošní novinky. Společně jsme probírali i možnost podpory a záštity naší spolupráce s japonskými zahradami. Návštěva pana velvyslance byla pro nás skutečně výjimečná a velmi si jí vážíme,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Pan velvyslanec za doprovodu ředitele zoo navštívil japonskou zahradu Mu-Shin, zavítal k výběhu slonů afrických, prohlédnul si novinku letošního roku expozici Jaguar Trek. Své nadšení neskrýval v Zátoce rejnoků. „Jsem opravdu velmi rád, že jsem mohl alespoň krátce zlínskou zoo navštívit. Japonská zahrada mě naprosto nadchla, velký zážitek bylo pro mne krmení rejnoků. Mohu slíbit, že se budeme snažit, aby se o zlínské zoo dozvědělo co nejvíce japonských turistů, kteří zavítají do České republiky,“ vyzdvihnul návštěvu zlínské zoo velvyslanec Japonska J.E. pan Suzuki.

17.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Objevte nové věci

Branami zoo prošel 700 000. návštěvník!

V neděli 16.10. v 14.58 ředitel Roman Horský poprvé v historii zoo přivítal 700 000. návštěvníka! Stal se jím pan Šimon Pachl z Hluku u Uherského Hradiště se svou rodinou.

Objevte nové věci