Novinka

Návštěva japonského velvyslance

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Hlavním tématem setkání byla návštěva japonské zahrady Mu-Shin a také možnost záštity spolupráce zlínské zoo s japonskými zoologickými zahradami.

„Velmi mě potěšil zájem pana velvyslance o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak japonské zahrady Mu-Shin, která je největší zahradou svého druhu v České republice. Pan velvyslanec se také velmi zajímal o historii zlínské zoo, chovatelské aktivity, představili jsme mu i náš největší projekt Karibuni nebo letošní novinky. Společně jsme probírali i možnost podpory a záštity naší spolupráce s japonskými zahradami. Návštěva pana velvyslance byla pro nás skutečně výjimečná a velmi si jí vážíme,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Pan velvyslanec za doprovodu ředitele zoo navštívil japonskou zahradu Mu-Shin, zavítal k výběhu slonů afrických, prohlédnul si novinku letošního roku expozici Jaguar Trek. Své nadšení neskrýval v Zátoce rejnoků. „Jsem opravdu velmi rád, že jsem mohl alespoň krátce zlínskou zoo navštívit. Japonská zahrada mě naprosto nadchla, velký zážitek bylo pro mne krmení rejnoků. Mohu slíbit, že se budeme snažit, aby se o zlínské zoo dozvědělo co nejvíce japonských turistů, kteří zavítají do České republiky,“ vyzdvihnul návštěvu zlínské zoo velvyslanec Japonska J.E. pan Suzuki.

17.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci