Novinka

Návštěva japonského velvyslance

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Hlavním tématem setkání byla návštěva japonské zahrady Mu-Shin a také možnost záštity spolupráce zlínské zoo s japonskými zoologickými zahradami.

„Velmi mě potěšil zájem pana velvyslance o návštěvu zlínské zoo, speciálně pak japonské zahrady Mu-Shin, která je největší zahradou svého druhu v České republice. Pan velvyslanec se také velmi zajímal o historii zlínské zoo, chovatelské aktivity, představili jsme mu i náš největší projekt Karibuni nebo letošní novinky. Společně jsme probírali i možnost podpory a záštity naší spolupráce s japonskými zahradami. Návštěva pana velvyslance byla pro nás skutečně výjimečná a velmi si jí vážíme,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Pan velvyslanec za doprovodu ředitele zoo navštívil japonskou zahradu Mu-Shin, zavítal k výběhu slonů afrických, prohlédnul si novinku letošního roku expozici Jaguar Trek. Své nadšení neskrýval v Zátoce rejnoků. „Jsem opravdu velmi rád, že jsem mohl alespoň krátce zlínskou zoo navštívit. Japonská zahrada mě naprosto nadchla, velký zážitek bylo pro mne krmení rejnoků. Mohu slíbit, že se budeme snažit, aby se o zlínské zoo dozvědělo co nejvíce japonských turistů, kteří zavítají do České republiky,“ vyzdvihnul návštěvu zlínské zoo velvyslanec Japonska J.E. pan Suzuki.

17.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci