Novinka

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Expozice Jaguar Trek má prvního obyvatele! V pátek 29.4. jsme z hodonínské zoo přivezli čtrnáctiměsíčního samce jaguára jihoamerického. Narodil se v dánské Zoo Skaerup, od loňského podzimu našel dočasný domov právě v Zoo Hodonín Dánská zoo totiž potřebovala uvolnil chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že jaguár může u nich zůstat, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena. Moc děkujeme Zoo Hodonín za pomoc!

Převoz jaguára zajistil náš dlouholetý partner, společnost Samohýl MB Zlín, a to dodávkou s čistě elektrickým pohonem. Děkujeme za skvělou podporu!

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i jeho chovatel Jirka Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral. Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa. Vše nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul naprosto skvěle. Chovateli  Jirkovi také vděčíme za základy pozitivního tréninku, na kterém s Danym pracoval, plynule teď na něj navážeme.

Vychutnejte si první záběry a fotografie jaguářího samce a do diářů poznamenejte datum 15.5. Právě třetí květnovou neděli slavnostně otevřeme expozici Jaguar Trek. 

30.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci

Čokoládové svátky v Zoo Zlín

Pro nadcházející svátky 1. a 8 května máme pro vás sladkou akci v Chokolatérii!

Objevte nové věci