Novinka

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Expozice Jaguar Trek má prvního obyvatele! V pátek 29.4. jsme z hodonínské zoo přivezli čtrnáctiměsíčního samce jaguára jihoamerického. Narodil se v dánské Zoo Skaerup, od loňského podzimu našel dočasný domov právě v Zoo Hodonín Dánská zoo totiž potřebovala uvolnil chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že jaguár může u nich zůstat, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena. Moc děkujeme Zoo Hodonín za pomoc!

Převoz jaguára zajistil náš dlouholetý partner, společnost Samohýl MB Zlín, a to dodávkou s čistě elektrickým pohonem. Děkujeme za skvělou podporu!

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i jeho chovatel Jirka Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral. Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa. Vše nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul naprosto skvěle. Chovateli  Jirkovi také vděčíme za základy pozitivního tréninku, na kterém s Danym pracoval, plynule teď na něj navážeme.

Vychutnejte si první záběry a fotografie jaguářího samce a do diářů poznamenejte datum 15.5. Právě třetí květnovou neděli slavnostně otevřeme expozici Jaguar Trek. 

30.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci