Novinka

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Expozice Jaguar Trek má prvního obyvatele! V pátek 29.4. jsme z hodonínské zoo přivezli čtrnáctiměsíčního samce jaguára jihoamerického. Narodil se v dánské Zoo Skaerup, od loňského podzimu našel dočasný domov právě v Zoo Hodonín Dánská zoo totiž potřebovala uvolnil chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že jaguár může u nich zůstat, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena. Moc děkujeme Zoo Hodonín za pomoc!

Převoz jaguára zajistil náš dlouholetý partner, společnost Samohýl MB Zlín, a to dodávkou s čistě elektrickým pohonem. Děkujeme za skvělou podporu!

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i jeho chovatel Jirka Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral. Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa. Vše nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul naprosto skvěle. Chovateli  Jirkovi také vděčíme za základy pozitivního tréninku, na kterém s Danym pracoval, plynule teď na něj navážeme.

Vychutnejte si první záběry a fotografie jaguářího samce a do diářů poznamenejte datum 15.5. Právě třetí květnovou neděli slavnostně otevřeme expozici Jaguar Trek. 

30.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci