Novinka

Gora Ark - jak jsme stavěli

Gora Ark - jak jsme stavěli

V neděli 6. srpna jste mohli poprvé zavítat do Gora Ark, nejdelší voliéry pro supy v ČR. Voliéra je unikátní nejen po chovatelské, ale také po stavební stránce. A překvapí vás i stylové etnografické doplňky.

Rozlehlou voliéru, která na délku měří 78 m, na šířku 22 m a na výšku 10 m, kryje černá ocelová síť. Svým provedením a délkou je voliéra naprosto unikátní, nikde jinde v České republice obdobnou neuvidíte. Interiér doplnilo přes 250 tun kamenných bloků, ten největší váží 23 tun. Jedinečné bronzové sochy z Nigérie jsou tou pomyslnou "třešničkou" na dortu.

Zveme vás na "stavební" procházku a setkání s kolegou Kubou Skřivánkem, vedoucím technického oddělení.

3.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci