Gora Ark - zveme vás do chovatelského zázemí
6. srpna jsme otevřeli Gora Ark, nejdelší voliéru pro supy v ČR. Voliéra je opravdu unikátní, neméně zajímavé je však také chovatelské zázemí. Zveme vás na návštěvu!
Ve voliéře uvidíte 5 druhů afrických supů, hadilovy písaře a také menší africké ptactvo, jako např. papoušky šedohlavé západní, zoborožce hrubozobé nebo různé druhy turak. V zázemí celé expozice jsme pro ně připravili chovatelské ubikace a také řadu nejrůznějších vychytávek.
Zveme vás na návštěvu chovatelského zázemí Gora Ark a setkání s kolegou Vaškem Štraubem, inspektorem chovu ptáků.
Mohlo by vás zajímat

Mládě gibona stříbrného pokřtili hosté 65. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín
Andy. Tak se od pondělí 2.6.2025 jmenuje v pořadí již třetí odchované mládě vzácného gibona stříbrného ve zlínské zoo.
Objevte nové věci
Vláček v areálu zoo - změna provozu
Od června 2025 měníme systém nákupu jízdenek na vláček a zastávky v areálu zoo. Jízdenka na vláček platí nyní na 2 jízdy.
Objevte nové věci
Okapi: Skrytý klenot Konga
Nově podporujeme ochranářské aktivity organizace Okapi Conservation Project působící v Demokratické republice Kongo.
Objevte nové věci