Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy.


Je zoo otevřená během státních svátků?

Ano, Zoo Zlín je otevřena každý den včetně státních svátků.

Lze stornovat zakoupenou on-line vstupenku nebo změnit termín její platnosti?

Zvýhodněná on-line vstupenka platí pouze pro den, který je na vstupence uveden. On-line vstupenku není možné stornovat nebo změnit termín její platnosti. Před úhradou platební kartou je u každé objednané on-line vstupenky uveden v závorce termín její platnosti. Prosíme o pečlivou kontrolu zvoleného termínu.

Mohu v areálu zoo platit v euro a platební kartou?

Platební karty i eura lze využít při nákupu vstupenek do zoo, vstupenek do zámku, suvenýrů v zooshopech a také občerstvení a jídel ve všech restaurací v areálu zoo. Při platbě eury však přijímáme pouze bankovky v hodnotě 5, 10 a 20 euro, zpět vracíme v českých korunách.

Můžu zaplatit vstupné benefitními poukázkami?

Poukázkami ne, připravujeme však možnost úhrady benefitními kartami.

Můžu do zoo zavítat se psem?

Do zlínské zoo psi a další domácí mazlíčci nemají vstup povolen. Jedinou výjimkou jsou asistenční psi.

Jezdí v areálu vláček?

Ano, jízda vláčkem si u nás můžete dopřát od dubna do října. Vláček jezdí pouze jedním směrem ze spodní částí areálu do horní. Nástupní zastávka je v dolní části areálu u restaurace Farma U Koaly. Po zakoupení jízdenky u řidiče lze nastoupit a vystoupit na zastávce u pavilonu slonů a sezónního vstupu. Výstupní zastávka je u tropické haly Yucatan. Vláček nemá pevný jízdní řád, jezdí podle potřeby a zájmu návštěvníků. Cena jízdenky za osobu je 40 Kč.

Mohou děti do areálu zoo s koloběžkou nebo odrážedlem?

Vstup s odrážedly, koly a koloběžkami je do areálu Zoo Zlín zakázán.

Je možné v areálu zoo nakrmit nějaké zvířata?

Zážitek z bezprostředního setkání se zvířaty nabízíme hned na několika místech. Určitě si nenechte ujít možnost krmení mořských rejnoků v Zátoce rejnoků (celoročně) nebo krmení žiraf (od dubna do září). Během hlavní sezóny (duben-říjen) můžete také využít granule z krmných automatů, které najdete u expozice plameňáků růžových, v průchozí expozici oveček v australské oblasti a u jezírka v přístřešku v Amazonii.

Platí pro návštěvu slovenské průkazy ZTP?

Ano, slevy poskytované na průkazy ZTP platí i pro slovenské návštěvníky.

Platí pro současnou návštěvu zoo nějaká omezení?

Areál Zoo Zlín
je otevřen na 100 % své kapacity, neplatí už žádné omezení počtu lidí. Omezená kapacita se týká pouze pavilonů. Nanoroušky nebo respirátory jsou povinné v pavilonech a v zooshopech. Pro návštěvu zoo využijte hlavní vstup.

Restaurace
K dispozici restaurace Limpopo, o víkendech také restaurace Neapolitáno.
Na základě současných aktuálních pravidel dle mimořádného opatření MZ je vstup do venkovních a vnitřních prostor restaurací povolen pouze osobám (s výjimkou pro děti do 12 let), které se prokáží:
a) potvrzením o ukončeném očkování proti SARS-CoV-2, nebo
b) potvrzením o prodělaném onemocnění SARS-CoV-2 v posledních 180 dnech, nebo
c) potvrzením o negativním antigenním testu na SARS-CoV-2 ne starším 24 hodin nebo negativním RT-PCR testem ne starším 3 dny.

Musím mít při návštěvě zoo covid potvrzení o bezinfekčnosti nebo o očkování?

Ne, pro návštěvu areálu zoo nepotřebujete žádný test nebo očkování covidu.