Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy.


Můžu do zoo zavítat se psem?

Do zlínské zoo psi a další domácí mazlíčci nemají vstup povolen. Jedinou výjimkou jsou asistenční psi.

Je zoo otevřená během státních svátků?

Ano, Zoo Zlín je otevřena každý den včetně státních svátků.

Lze stornovat zakoupenou on-line vstupenku nebo změnit termín její platnosti?

On-line vstupenka platí pouze pro den, který je na vstupence uveden. On-line vstupenku není možné stornovat nebo změnit termín její platnosti. Před úhradou platební kartou je u každé objednané on-line vstupenky uveden v závorce termín její platnosti. Prosíme o pečlivou kontrolu zvoleného termínu..

Můžu zakoupit on-line vstupenku ZTP?

Ne, zakoupení elektronických vstupenek ZTP a ZTP/P není možné. Tyto vstupenky získáte na základě předložení platného průkazu ZTP nebo ZTP/P v pokladnách zoo.

Platí pro návštěvu slovenské průkazy ZTP?

Ano, slevy poskytované na průkazy ZTP platí i pro slovenské návštěvníky.

Lze v areálu zoo platit platební kartou a v euro?

Platební karty a eura lze využít při nákupu vstupenek do zoo, vstupenek do zámku, suvenýrů v zooshopech a také občerstvení a jídel ve všech restaurací a stáncích v areálu zoo. Při platbě eury však přijímáme pouze bankovky v hodnotě 5, 10 a 20 euro, zpět vracíme v českých korunách.

Můžu zaplatit vstupné kartami benefitních společností?

Ano, vstupenky do Zoo Zlín a zámku Lešná můžete uhradit prostřednictvím benefitních karet společností Edenred, Benefit Plus a Up.
Úhrada je možná pouze platebními kartami, tištěné poukázky nepřijímáme.

Jezdí v areálu vláček?

Ano, jízdu vláčkem si u nás můžete dopřát od dubna do října.
Vláček jezdí pouze jedním směrem ze spodní částí areálu do horní. Nástupní zastávka je v dolní části areálu u restaurace Farma U Koaly. Po zakoupení jízdenky u řidiče lze nastoupit a vystoupit na zastávce u expozice Jaguar Trek, restaurace Neapolitáno, u sezónního vstupu a u pavilonu slonů. Vláček nemá pevný jízdní řád, jezdí podle potřeby cca každých 20 minut. Cena celodenní jízdenky za osobu je 60 Kč.

Mohou děti do areálu zoo s koloběžkou nebo odrážedlem?

Vstup do Zoo Zlín s odrážedly, koly, koloběžkami, na kolečkových bruslích je zakázán.

Je možné v areálu zoo nakrmit nějaké zvířata?

Zážitek z bezprostředního setkání se zvířaty nabízíme hned na několika místech. Určitě si nenechte ujít možnost krmení mořských rejnoků v Zátoce rejnoků (celoročně) nebo krmení žiraf (od dubna do září). Během hlavní sezóny (duben-říjen) můžete také využít granule z krmných automatů, které najdete u expozice plameňáků růžových, v průchozí expozici oveček v australské oblasti a u jezírka v přístřešku v Amazonii.

Platí pro současnou návštěvu zoo nějaká omezení?

Ne, pro návštěvu Zoo Zlín neplatí žádná omezení.