Novinka

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

V sobotu 9. září vás pozveme na první návštěvu expozice Kerala v asijské oblasti zoo. Přijďte se podívat!

Pojmenovali jsme ji podle malého indického státu, který patří mezi přírodní perly Indie. A doufáme, že stejně tak i zlínská Kerala bude patřit mezi vyhledávané a oblíbené expozice návštěvníků.

Kerala vznikla proměnou dřívější asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Stejně jako v nedávno otevřené voliéře Gora Ark i zde jsme se snažili připravit pro zvířata nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor. „Velkoprostorová voliéra, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, se stane domovem pro zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Proto její podstatnou část tvoří jezírko s ostrůvky zeleně. Pro medvědy pyskaté jsme připravili komfortní odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní uvidět medvědy i během zimního období,“ přiblížil pojetí Keraly ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Novou expozici doplní také návštěvnická průchozí vyhlídka s pohledem do voliéry a velké množství uměleckých prvků z Indie. „Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pocit, že se skutečně ocitli v Indii, možná v nějakém chrámu, a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Socha boha Ganéši, chrliče v podobě draků, jedinečné dřevěné vstupní dveře a portály, indická hudba, to vše nám pomůže vytvořit autentickou atmosféru. Přijďte se v sobotu 9. září podívat, jak se nám vše povedlo,“ zve na první návštěvu Keraly ředitel Roman Horský.

31.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Hledáme papouška!

Chceme všechny poprosit o pomoc! Hledáme papouška aru hyacintového.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návštěva velvyslankyně Malajsie

Na konci května Zoo Zlín hostila vzácnou návštěvu. Ředitel Roman Horský zde přivítal velvyslankyni Malajsie v České republice Její Excelenci paní Suzilah Binti Moho Sidek.

Objevte nové věci

Mláďata klokanů už mají jméno

Šest mláďat klokanů rudokrkých v pondělí 3. června pokřtili ministr životního prostředí Petr Hladík a hosté 64. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Objevte nové věci

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci