Novinka

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

V sobotu 9. září vás pozveme na první návštěvu expozice Kerala v asijské oblasti zoo. Přijďte se podívat!

Pojmenovali jsme ji podle malého indického státu, který patří mezi přírodní perly Indie. A doufáme, že stejně tak i zlínská Kerala bude patřit mezi vyhledávané a oblíbené expozice návštěvníků.

Kerala vznikla proměnou dřívější asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Stejně jako v nedávno otevřené voliéře Gora Ark i zde jsme se snažili připravit pro zvířata nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor. „Velkoprostorová voliéra, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, se stane domovem pro zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Proto její podstatnou část tvoří jezírko s ostrůvky zeleně. Pro medvědy pyskaté jsme připravili komfortní odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní uvidět medvědy i během zimního období,“ přiblížil pojetí Keraly ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Novou expozici doplní také návštěvnická průchozí vyhlídka s pohledem do voliéry a velké množství uměleckých prvků z Indie. „Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pocit, že se skutečně ocitli v Indii, možná v nějakém chrámu, a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Socha boha Ganéši, chrliče v podobě draků, jedinečné dřevěné vstupní dveře a portály, indická hudba, to vše nám pomůže vytvořit autentickou atmosféru. Přijďte se v sobotu 9. září podívat, jak se nám vše povedlo,“ zve na první návštěvu Keraly ředitel Roman Horský.

31.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Omezení přístupu k výběhu slonů

V souvislosti s výstavbou nového záchranného centra pro lvy dojde ke krátkému omezení přístupu k výběhu slonů v Karibuni.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zvířata a tropické teploty

Tropické teploty zvládají zvířata ve zlínské zoo bez problémů. Nabízíme jim i různé osvěžení, třeba tygři a sloni dostávají zmrzlinu. A pamatujeme také na návštěvníky.

Objevte nové věci

Aligátoři opět v letní expozici

Letní expozice aligátorů amerických poblíž zámku Lešná opět ožila. Těšit se můžete na samce Vincenta, na konci července jej doplní 2 samice.

Objevte nové věci

Máme mládě tygra ussurijského!

Slavíme velký chovatelský úspěch, tygřice Samba odchovává své první mládě. Díky projekční obrazovce u expozice tygrů jej uvidíte i vy.

Objevte nové věci