Novinka

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

Nová expozice Kerala - otevíráme 9. září

V sobotu 9. září vás pozveme na první návštěvu expozice Kerala v asijské oblasti zoo. Přijďte se podívat!

Pojmenovali jsme ji podle malého indického státu, který patří mezi přírodní perly Indie. A doufáme, že stejně tak i zlínská Kerala bude patřit mezi vyhledávané a oblíbené expozice návštěvníků.

Kerala vznikla proměnou dřívější asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Stejně jako v nedávno otevřené voliéře Gora Ark i zde jsme se snažili připravit pro zvířata nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor. „Velkoprostorová voliéra, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, se stane domovem pro zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Proto její podstatnou část tvoří jezírko s ostrůvky zeleně. Pro medvědy pyskaté jsme připravili komfortní odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní uvidět medvědy i během zimního období,“ přiblížil pojetí Keraly ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Novou expozici doplní také návštěvnická průchozí vyhlídka s pohledem do voliéry a velké množství uměleckých prvků z Indie. „Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pocit, že se skutečně ocitli v Indii, možná v nějakém chrámu, a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Socha boha Ganéši, chrliče v podobě draků, jedinečné dřevěné vstupní dveře a portály, indická hudba, to vše nám pomůže vytvořit autentickou atmosféru. Přijďte se v sobotu 9. září podívat, jak se nám vše povedlo,“ zve na první návštěvu Keraly ředitel Roman Horský.

31.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci