Novinka

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Slavnostní otevření první letošní novinky za účasti primátora města Zlína Jiřího Korce a ředitele Zoo Zlín Romana Horského proběhlo v rámci oslav Dne Země. 

Nové expozice vznikly v africké oblasti na louce před pavilonem žiraf. Můžete se těšit na setkání s damany kapskými a želvami ostruhatými, společnými obyvateli jejich expozice jsou také perličky supí, papoušci kapští, turakové bělobřiší a zoborožci hvízdaví. Novou voliéru jsme připravili pro orly korunkaté, jejich původní voliéra se stala novým domovem pro zoborožce kaferské.

Expozice příjemně doplňují mohutné kameny, kovové africké sochy krále a královny a také nápadité výtvarné prvky.
Přijďte se podívat, těšíme se na Vás!

26.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci