Novinka

Druhé kolo dražby eurobankovek

Druhé kolo dražby eurobankovek

V pondělí 2. listopadu rozběhneme na portále Aukro.cz druhé kolo dražby naší eurobankovky s motivem kivi hnědého. Do dražby půjdou sériová čísla od 000007 do 000024.

V pondělí 2. listopadu odstartuje na aukčním portálu Aukro.cz aukce eurobankovek zlínské zoo s motivem novozélandského kivi hnědého. Zahrada pro druhé kolo dražby poskytne vzácná nízká sériová čísla eurobankovek od 000007 do 000024. Výtěžek z prodeje eurobankovek Zoo Zlín věnuje na ochranářský program kivi hnědého přímo na Novém Zélandě.

První dražba vydaných eurobankovek proběhla v březnu 2020, kdy jsme na portálu Aukro.cz nabídli suvenýrové bankovky včetně sériového čísla 000001. Druhé dražební kolo jsme se rozhodli uspořádat v závěru letošního roku. „Každý den nabídneme zájemcům 3 bankovky, v denní dražbě se tak objeví jedna bankovka s nejnižším a nejvyšším sériovým číslem z uvedené sériové řady a jedna s číslem uprostřed této řady. V pondělí 2. listopadu začneme dražit bankovky č. 000007, 000013 a 000024, postupně budeme pokračovat podle dané skladby,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu.  Podle dostupných informací se nízká emisní čísla suvenýrových eurobankovek příliš často nenabízí, věříme proto, že o dražbu bude zájem. „Doufáme, že pořádanou dražbou oslovíme nejen sběratele, ale přilákáme i širší veřejnost. Výtěžek z prodeje eurobankovek jde na ochranu kiviů, ptačího symbolu Nového Zélandu. Čím vyšší bude částka, tím více kiviů můžeme společně zachránit,“ doplnila Romana Bujáčková.

Kivi hnědého chová v Evropě pouze šest zoo, v České republice jen Zoo Zlín. Až donedávna zde návštěvníci mohli obdivovat jen samce Gerryho, letos na konci října zahrada konečně získala dlouho očekávanou samičkou z americké Smithsonian National Zoo. Ve volné přírodě kivi hnědý žije pouze na Novém Zélandě, patří mezi vzácné a ohrožené ptačí druhy. Hlavním problémem jsou zavlečení predátoři (kuny, lasičky, zdivočelí psi a kočky) a také ztráta původního životního prostředí. Poprvé ve slovenské a české emisi suvenýrových eurobankovek bude získaná částka z prodeje eurobankovek věnována na podporu jiného projektu.

29.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci