Novinka

Druhé kolo dražby eurobankovek

Druhé kolo dražby eurobankovek

V pondělí 2. listopadu rozběhneme na portále Aukro.cz druhé kolo dražby naší eurobankovky s motivem kivi hnědého. Do dražby půjdou sériová čísla od 000007 do 000024.

V pondělí 2. listopadu odstartuje na aukčním portálu Aukro.cz aukce eurobankovek zlínské zoo s motivem novozélandského kivi hnědého. Zahrada pro druhé kolo dražby poskytne vzácná nízká sériová čísla eurobankovek od 000007 do 000024. Výtěžek z prodeje eurobankovek Zoo Zlín věnuje na ochranářský program kivi hnědého přímo na Novém Zélandě.

První dražba vydaných eurobankovek proběhla v březnu 2020, kdy jsme na portálu Aukro.cz nabídli suvenýrové bankovky včetně sériového čísla 000001. Druhé dražební kolo jsme se rozhodli uspořádat v závěru letošního roku. „Každý den nabídneme zájemcům 3 bankovky, v denní dražbě se tak objeví jedna bankovka s nejnižším a nejvyšším sériovým číslem z uvedené sériové řady a jedna s číslem uprostřed této řady. V pondělí 2. listopadu začneme dražit bankovky č. 000007, 000013 a 000024, postupně budeme pokračovat podle dané skladby,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu.  Podle dostupných informací se nízká emisní čísla suvenýrových eurobankovek příliš často nenabízí, věříme proto, že o dražbu bude zájem. „Doufáme, že pořádanou dražbou oslovíme nejen sběratele, ale přilákáme i širší veřejnost. Výtěžek z prodeje eurobankovek jde na ochranu kiviů, ptačího symbolu Nového Zélandu. Čím vyšší bude částka, tím více kiviů můžeme společně zachránit,“ doplnila Romana Bujáčková.

Kivi hnědého chová v Evropě pouze šest zoo, v České republice jen Zoo Zlín. Až donedávna zde návštěvníci mohli obdivovat jen samce Gerryho, letos na konci října zahrada konečně získala dlouho očekávanou samičkou z americké Smithsonian National Zoo. Ve volné přírodě kivi hnědý žije pouze na Novém Zélandě, patří mezi vzácné a ohrožené ptačí druhy. Hlavním problémem jsou zavlečení predátoři (kuny, lasičky, zdivočelí psi a kočky) a také ztráta původního životního prostředí. Poprvé ve slovenské a české emisi suvenýrových eurobankovek bude získaná částka z prodeje eurobankovek věnována na podporu jiného projektu.

29.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Vítej Akabo!

Přinášíme vám záběry příjezdu, stěhování a také prvních momentů samce jaguára Akaba v novém domově. Nenechte si ujít naše video.

Objevte nové věci

Máme nového samce jaguára!

V pátek 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a je nádherný!

Objevte nové věci

Pokračujeme v záchraně vzácných látkových tapet v zámku Lešná

Letos opet pokračujeme v restaurování látkových tapet v zámku Lešná, které pocházejí z konce 19. století. Tentokrát se záchrana týká místnosti pojmenované Kulečníková herna.

Objevte nové věci