Novinka

Hračky pro dželady a tapíry

Hračky pro dželady a tapíry

Pro dželady a Joyu, samici tapíra jihoamerického, jsme připravili nepřehlédnutelné zpestření jejich expozice. A jak video ukazuje, dželadám i Joyi se nové "hračky" víc než líbí!

Pokud jste během září zavítali do zlínské zoo, určitě jste si ve výběhu dželad všimli nepřehlédnutelné lanové konstrukce. Její instalace měla jediný cíl - nabídnout dželadám zpestření prostředí, zábavu pro volný čas a také stimulovat jejich fyzickou i mentální aktivitu. Tohle vše je základem tzv. enrichmentu, v rámci kterého chovatelé pro zvířata připravují různé podněty a rozptýlení. U dželad toto vše splnily lanové lávky z hasičských hadic, u Joyi, samice tapíra jihoamerického, zase jedinečné "servírování" potravy.

Pro celkovou pohodu zvířat je enrichment opravdu důležitý. Zoologové a chovatelé tak neustále přemýšlejí, jak zvířata „zabavit“. Enrichment může mít hodně podob. Třeba schovávání potravy do různých úkrytů nebo její rozházení po výběhu. Často se využívají různé hračky, které se navíc mohou kombinovat s ukrytím potravy. Velký důraz klademe na pojetí výběhů, snažíme se co nejvíce je přiblížit přirozenému prostředí daného zvířete. 

Moc děkujeme fryštáckým hasičům, kteří nám sponzorsky věnovali téměř 140 m vyřazených hasičských hadic. Speciální lávky pak z hadic ušila paní Miková ze Všeminy. 

 

22.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci