Novinka

Hračky pro dželady a tapíry

Hračky pro dželady a tapíry

Pro dželady a Joyu, samici tapíra jihoamerického, jsme připravili nepřehlédnutelné zpestření jejich expozice. A jak video ukazuje, dželadám i Joyi se nové "hračky" víc než líbí!

Pokud jste během září zavítali do zlínské zoo, určitě jste si ve výběhu dželad všimli nepřehlédnutelné lanové konstrukce. Její instalace měla jediný cíl - nabídnout dželadám zpestření prostředí, zábavu pro volný čas a také stimulovat jejich fyzickou i mentální aktivitu. Tohle vše je základem tzv. enrichmentu, v rámci kterého chovatelé pro zvířata připravují různé podněty a rozptýlení. U dželad toto vše splnily lanové lávky z hasičských hadic, u Joyi, samice tapíra jihoamerického, zase jedinečné "servírování" potravy.

Pro celkovou pohodu zvířat je enrichment opravdu důležitý. Zoologové a chovatelé tak neustále přemýšlejí, jak zvířata „zabavit“. Enrichment může mít hodně podob. Třeba schovávání potravy do různých úkrytů nebo její rozházení po výběhu. Často se využívají různé hračky, které se navíc mohou kombinovat s ukrytím potravy. Velký důraz klademe na pojetí výběhů, snažíme se co nejvíce je přiblížit přirozenému prostředí daného zvířete. 

Moc děkujeme fryštáckým hasičům, kteří nám sponzorsky věnovali téměř 140 m vyřazených hasičských hadic. Speciální lávky pak z hadic ušila paní Miková ze Všeminy. 

 

22.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během jarních prázdnin do Zoo Zlín

Hledáte program na jarní prázdniny? Vydejte se na návštěvu zlínské zoo. Těšíme se na vás!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci

Nákup elektrovozidel pro ZOO Zlín

Elektrovozíky jsou při naší práci mnohdy zcela nepostradatelnými pomocníky. Proto jsme rádi, že díky projektu Next Generation EU budeme moct postupně doplnit náš vozový park o 10 nových elektrovozíků.

Objevte nové věci

Nekrmte prosím zvířata v zoo

Zoo Hluboká zveřejňuje video upozorňující na neukázněné chování návštěvníků zoologických zahrad, které může mít pro zvířata často fatální následky.

Objevte nové věci