Novinka

Hračky pro dželady a tapíry

Hračky pro dželady a tapíry

Pro dželady a Joyu, samici tapíra jihoamerického, jsme připravili nepřehlédnutelné zpestření jejich expozice. A jak video ukazuje, dželadám i Joyi se nové "hračky" víc než líbí!

Pokud jste během září zavítali do zlínské zoo, určitě jste si ve výběhu dželad všimli nepřehlédnutelné lanové konstrukce. Její instalace měla jediný cíl - nabídnout dželadám zpestření prostředí, zábavu pro volný čas a také stimulovat jejich fyzickou i mentální aktivitu. Tohle vše je základem tzv. enrichmentu, v rámci kterého chovatelé pro zvířata připravují různé podněty a rozptýlení. U dželad toto vše splnily lanové lávky z hasičských hadic, u Joyi, samice tapíra jihoamerického, zase jedinečné "servírování" potravy.

Pro celkovou pohodu zvířat je enrichment opravdu důležitý. Zoologové a chovatelé tak neustále přemýšlejí, jak zvířata „zabavit“. Enrichment může mít hodně podob. Třeba schovávání potravy do různých úkrytů nebo její rozházení po výběhu. Často se využívají různé hračky, které se navíc mohou kombinovat s ukrytím potravy. Velký důraz klademe na pojetí výběhů, snažíme se co nejvíce je přiblížit přirozenému prostředí daného zvířete. 

Moc děkujeme fryštáckým hasičům, kteří nám sponzorsky věnovali téměř 140 m vyřazených hasičských hadic. Speciální lávky pak z hadic ušila paní Miková ze Všeminy. 

 

22.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci