Novinka

Hračky pro dželady a tapíry

Hračky pro dželady a tapíry

Pro dželady a Joyu, samici tapíra jihoamerického, jsme připravili nepřehlédnutelné zpestření jejich expozice. A jak video ukazuje, dželadám i Joyi se nové "hračky" víc než líbí!

Pokud jste během září zavítali do zlínské zoo, určitě jste si ve výběhu dželad všimli nepřehlédnutelné lanové konstrukce. Její instalace měla jediný cíl - nabídnout dželadám zpestření prostředí, zábavu pro volný čas a také stimulovat jejich fyzickou i mentální aktivitu. Tohle vše je základem tzv. enrichmentu, v rámci kterého chovatelé pro zvířata připravují různé podněty a rozptýlení. U dželad toto vše splnily lanové lávky z hasičských hadic, u Joyi, samice tapíra jihoamerického, zase jedinečné "servírování" potravy.

Pro celkovou pohodu zvířat je enrichment opravdu důležitý. Zoologové a chovatelé tak neustále přemýšlejí, jak zvířata „zabavit“. Enrichment může mít hodně podob. Třeba schovávání potravy do různých úkrytů nebo její rozházení po výběhu. Často se využívají různé hračky, které se navíc mohou kombinovat s ukrytím potravy. Velký důraz klademe na pojetí výběhů, snažíme se co nejvíce je přiblížit přirozenému prostředí daného zvířete. 

Moc děkujeme fryštáckým hasičům, kteří nám sponzorsky věnovali téměř 140 m vyřazených hasičských hadic. Speciální lávky pak z hadic ušila paní Miková ze Všeminy. 

 

22.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Přidejte se do našeho projektu Dejme lvům novou šanci!

Dnes, 1.12., jsme spustili náš projekt DEJME LVŮM NOVOU ŠANCI. Přidejte se k nám a společně postavme nový domov pro zabavené lvy!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Seznamte se: náš nový jaguáří pár

S radostí vám představujeme náš nový jaguáří pár - samici Yunu a samce Akabo. Už jsou spolu!

Objevte nové věci

Dejme lvům novou šanci

Záchranné centrum pro lvy. Náš nový a průlomový projekt, který rozběhneme na začátku roku 2024. Přidáte se?

Objevte nové věci

Jaký byl Akabo jako kotě?

Téměř týden máme nového samce jaguára. A jak jsme díky fotografiím od francouzských kolegů zjistili, už jako malé kotě byl nádherný. Mrkněte na "malého" Akaba, jeho matku Emmu a bratra Baalama.

Objevte nové věci