Novinka

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Možná Vás titulek naší novinky překvapí. Je však pravdivý. Kůň Artur z nedaleké Štípy skutečně pomáhal v zoo a pracoval pro dželady. A jak?

Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří v pondělí 8. dubna dopoledne zamířili na procházku jarním areálem. Ve výběhu dželad se místo tlupy primátů pohyboval v doprovodu pracovníka zoo kůň Artur a pracoval pro zvířata. A jaký byl důvod této krátkodobé výměny?

Již několik let bojujeme s mechem ve výběhu dželad. Každý rok se snaží naši zahradníci "vypěstovat" skutečně hustý trávník v celém výběhu. Dželady jsou výluční vegetariáni, v jejich jídelníčku naprosto dominuje tráva. S neuvěřitelnou šikovností jí dokáží trhat celé hodiny. Právě proto mají k dispozici tak rozlehlý výběh. Nicméně poslední dobou, přes naše veškeré úsilí a mechanické odstraňování, vítězil v určitých částech výběhu mech nad trávou.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dřívější praktiky zemědělců a pro potrhání mechových ložisek využít klasické brány. Ze Štípy jsme si zapůjčili koně Artura, opratě vzal do rukou kolega z oddělení dopravy. Postupně společně projezdili celý rozsáhlý výběh a bránami provzdušnili svrchní vrstvu půdy. Mech tak zaschne a zahradníci budou moci provést podsev travním semenem.

Uvidíme, jestli se nám konečně podaří nad mechem zvítězit.

10.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Objevte nové věci

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Objevte nové věci