Open Nav

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Úvod Novinky Kůň Artur pracoval pro zvířata

Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří v pondělí 8. dubna dopoledne zamířili na procházku jarním areálem. Ve výběhu dželad se místo tlupy primátů pohyboval v doprovodu pracovníka zoo kůň Artur a pracoval pro zvířata. A jaký byl důvod této krátkodobé výměny?

Již několik let bojujeme s mechem ve výběhu dželad. Každý rok se snaží naši zahradníci "vypěstovat" skutečně hustý trávník v celém výběhu. Dželady jsou výluční vegetariáni, v jejich jídelníčku naprosto dominuje tráva. S neuvěřitelnou šikovností jí dokáží trhat celé hodiny. Právě proto mají k dispozici tak rozlehlý výběh. Nicméně poslední dobou, přes naše veškeré úsilí a mechanické odstraňování, vítězil v určitých částech výběhu mech nad trávou.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dřívější praktiky zemědělců a pro potrhání mechových ložisek využít klasické brány. Ze Štípy jsme si zapůjčili koně Artura, opratě vzal do rukou kolega z oddělení dopravy. Postupně společně projezdili celý rozsáhlý výběh a bránami provzdušnili svrchní vrstvu půdy. Mech tak zaschne a zahradníci budou moci provést podsev travním semenem.

Uvidíme, jestli se nám konečně podaří nad mechem zvítězit.

Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata Kůň Artur pracoval pro zvířata

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín