Novinka

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Možná Vás titulek naší novinky překvapí. Je však pravdivý. Kůň Artur z nedaleké Štípy skutečně pomáhal v zoo a pracoval pro dželady. A jak?

Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří v pondělí 8. dubna dopoledne zamířili na procházku jarním areálem. Ve výběhu dželad se místo tlupy primátů pohyboval v doprovodu pracovníka zoo kůň Artur a pracoval pro zvířata. A jaký byl důvod této krátkodobé výměny?

Již několik let bojujeme s mechem ve výběhu dželad. Každý rok se snaží naši zahradníci "vypěstovat" skutečně hustý trávník v celém výběhu. Dželady jsou výluční vegetariáni, v jejich jídelníčku naprosto dominuje tráva. S neuvěřitelnou šikovností jí dokáží trhat celé hodiny. Právě proto mají k dispozici tak rozlehlý výběh. Nicméně poslední dobou, přes naše veškeré úsilí a mechanické odstraňování, vítězil v určitých částech výběhu mech nad trávou.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dřívější praktiky zemědělců a pro potrhání mechových ložisek využít klasické brány. Ze Štípy jsme si zapůjčili koně Artura, opratě vzal do rukou kolega z oddělení dopravy. Postupně společně projezdili celý rozsáhlý výběh a bránami provzdušnili svrchní vrstvu půdy. Mech tak zaschne a zahradníci budou moci provést podsev travním semenem.

Uvidíme, jestli se nám konečně podaří nad mechem zvítězit.

10.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

6 mláďat kapybar

Rodinná skupina kapybar, největších hlodavců na světě, se na začátku dubna rozrostla hned o šest mláďat. Jedná se o nejpočetnější odchov v historii zlínské zoo. Přijeďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Dvě první místa v soutěži Bílý slon

Zoo Zlín získala dvě první místa v soutěži Bílý slon - za odchov dvojzoborožců indických v kategorii Ptáci a za pavilon slonů afrických v Karibuni v kategorii Stavba roku. Slavíme!

Objevte nové věci

Odborníci nesouhlasí se změnami v zákoně o zoologických zahradách

V Senátu v pátek 3. května proběhl kulatý stůl k novele zákona o zoologických zahradách, kterou připravuje ministerstvo životního prostředí. S novelou zákona odborníci nesouhlasí.

Objevte nové věci

Květen v Zoo Zlín

Květen je ve zlínské zoo nádherný, přijeďte se podívat! Areál rozzářily stovky kvetoucích rostlin a keřů, během víkendů nabízíme také komentované krmení.

Objevte nové věci