Novinka

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Možná Vás titulek naší novinky překvapí. Je však pravdivý. Kůň Artur z nedaleké Štípy skutečně pomáhal v zoo a pracoval pro dželady. A jak?

Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří v pondělí 8. dubna dopoledne zamířili na procházku jarním areálem. Ve výběhu dželad se místo tlupy primátů pohyboval v doprovodu pracovníka zoo kůň Artur a pracoval pro zvířata. A jaký byl důvod této krátkodobé výměny?

Již několik let bojujeme s mechem ve výběhu dželad. Každý rok se snaží naši zahradníci "vypěstovat" skutečně hustý trávník v celém výběhu. Dželady jsou výluční vegetariáni, v jejich jídelníčku naprosto dominuje tráva. S neuvěřitelnou šikovností jí dokáží trhat celé hodiny. Právě proto mají k dispozici tak rozlehlý výběh. Nicméně poslední dobou, přes naše veškeré úsilí a mechanické odstraňování, vítězil v určitých částech výběhu mech nad trávou.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dřívější praktiky zemědělců a pro potrhání mechových ložisek využít klasické brány. Ze Štípy jsme si zapůjčili koně Artura, opratě vzal do rukou kolega z oddělení dopravy. Postupně společně projezdili celý rozsáhlý výběh a bránami provzdušnili svrchní vrstvu půdy. Mech tak zaschne a zahradníci budou moci provést podsev travním semenem.

Uvidíme, jestli se nám konečně podaří nad mechem zvítězit.

10.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Mimořádný a úspěšný rok 2021

Rok 2021 byl pro Zoo Zlín rokem mimořádným a výjimečným. Přinesl sice ekonomické problémy, na druhé straně však obrovskou podporu návštěvníků a narození prvního afrického slůněte v České republice.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mládě chvostana bělolícího

Rodina chvostanů bělolících se rozrostla o dalšího člena. V tropické hale při troše štěstí uvidíte samičku Oliv s dvouměsíčním mládětem, které vozí na svých zádech.

Objevte nové věci

Prosincový ZooZoom

V prosincovém ZooZoomu vás pozveme na světelnou vánoční výzdobu areálu a také přinášíme informace o dění v zoo za uplynulé4 měsíce.

Objevte nové věci

Rozvoj Karibuni

Další rozvoj Karibuni ve zlínské zoo, to bylo hlavním předmětem setkání zástupců Zoo Zlín, zřizovatele zoo města Zlína a Zlínského kraje.

Objevte nové věci