Novinka

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Kůň Artur pracoval pro zvířata

Možná Vás titulek naší novinky překvapí. Je však pravdivý. Kůň Artur z nedaleké Štípy skutečně pomáhal v zoo a pracoval pro dželady. A jak?

Zcela netradiční pohled si mohli vychutnat návštěvníci zlínské zoo, kteří v pondělí 8. dubna dopoledne zamířili na procházku jarním areálem. Ve výběhu dželad se místo tlupy primátů pohyboval v doprovodu pracovníka zoo kůň Artur a pracoval pro zvířata. A jaký byl důvod této krátkodobé výměny?

Již několik let bojujeme s mechem ve výběhu dželad. Každý rok se snaží naši zahradníci "vypěstovat" skutečně hustý trávník v celém výběhu. Dželady jsou výluční vegetariáni, v jejich jídelníčku naprosto dominuje tráva. S neuvěřitelnou šikovností jí dokáží trhat celé hodiny. Právě proto mají k dispozici tak rozlehlý výběh. Nicméně poslední dobou, přes naše veškeré úsilí a mechanické odstraňování, vítězil v určitých částech výběhu mech nad trávou.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dřívější praktiky zemědělců a pro potrhání mechových ložisek využít klasické brány. Ze Štípy jsme si zapůjčili koně Artura, opratě vzal do rukou kolega z oddělení dopravy. Postupně společně projezdili celý rozsáhlý výběh a bránami provzdušnili svrchní vrstvu půdy. Mech tak zaschne a zahradníci budou moci provést podsev travním semenem.

Uvidíme, jestli se nám konečně podaří nad mechem zvítězit.

10.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Během Velikonoc k nám zavítalo 35 000 návštěvníků!

Děkujeme za Vaši fantastickou přízeň! Od čtvrtku 28. března do pondělí 1.4. si návštěvu zlínské zoo nenechalo ujít 35 190 návštěvníků.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Máme tři mláďata vyder obrovských!

Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, už uvidíte v tropické hale Yucatan. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Opět jsme odchovali čáje chocholaté

Máme velkou radost! Podařilo se nám navázat na loňský úspěch a opětovně odchovat 2 mláďata čáje chocholaté.

Objevte nové věci

Odchov supa chocholatého je světovým úspěchem!

Máme velkou radost. Po 8 letech chovu slavíme první úspěšný odchov supa chocholatého. Ve světě se za uplynulý rok podařilo odchovat pouze 5 mláďat tohoto afrického supa.

Objevte nové věci