Novinka

Dar pro puštíka

Dar pro puštíka

Projekt Obchodní akademie Tomáše Bati a VOŠE Zlín "Pomáháme pohybem" přinesl zlínské zoo a puštíku tečkovanému 42 000 Kč. Moc a moc děkujeme!!

Originální nápad Obchodní akademie Zlín pojmenovaný „Pomáháme pohybem aneb Strava nejen pro puštíka“ slaví velký úspěch.  Studenti, zaměstnanci školy a široká veřejnost dokázali svým pohybem „vyšlapat“ dar ve výši 42 000 Kč. Do akce se zapojilo 700 účastníků, projekt však bude dál pokračovat. Symbolický šek se sponzorským darem 1. dubna předali zlínské zoo ředitel Obchodní akademie Zlín doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D., a pedagogové, kteří stáli za zrodem projektu.

Projekt probíhal v měsíci březnu, od 1. do 31. března účastníci společně nachodili více než 32 000 km. Původní plán přitom počítal pouze s 11 000 kilometry, což je vzdálenost do Indonésie, odkud maskot Obchodní akademie Zlín puštík tečkovaný pochází. „Mám opravdu velkou radost, že se nám doslova podařilo rozhýbat celou školu, do akce se zapojila více jak polovina všech studentů a pedagogů. Přidala se i veřejnost, podpořili nás také naši úspěšní absolventi, např. lyžařka Klára Křížová nebo fotbalista Jakub Jugas. Vzdálenost do Indonésie jsme zvládli ujít hned třikrát, sponzoři naše úsilí proměnili v dar ve výši 42 000 Kč. Velmi rád předávám tento šek pomoci zlínské zoo a puštíkovi tečkovanému,“ uvedl ředitel Obchodní akademie Zlín doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D.

Za zlínskou zoo šek převzala Roman Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. „Nápad obchodní akademie se nám zalíbil od prvního okamžiku. Krásně propojil svět zvířat a svět lidí, pohyb je pro nás všechny důležitou součástí života. Děkujeme za tuto skvělou akci, děkujeme sponzorům, že výkon všech účastníků ocenili tak vysokou částkou. Našim 6 puštíkům tato částka pokryje krmení na 9 měsíců. A děkujeme také za inspiraci. Školy v celé České republice mohou obdobným způsobem pomoci třeba zoologické zahradě v jejich blízkosti,“ vyzdvihla přínos akce Romana Bujáčková. Jak navíc potvrdili zástupci Obchodní akademie Zlín, předáním šeku vzájemná spolupráce nekončí. „Od 6. dubna naše pohybová výzva pro zvířata pokračuje. Oslovili jsme všechny střední školy Zlínského kraje, uvidíme, kolik se jich k nám přidá. Odezva je však už nyní velká. Nejaktivnější školy získají různé odměny, pro nás však tou největší odměnou budou spokojená zvířata ve zlínské zoo. Máme radost, že akce, která začala zcela nenápadně, se setkává s tak velkou odezvou,“ dodali Radka Stuchlíková a Zdeněk Lukovics, pedagogové a spoluautoři projektu.

Puštíci tečkovaní jsou středně velké sovy, které obývají řídké lesy, okraje lesů nebo pobřežní mangrovy jihovýchodní Asie. Jsou to noční ptáci. Aktivita začíná od soumraku, kdy se často ozývají typickým houkáním. Na jejich jídelníčku dominují hlodavci, menší ptáci a hmyz. V kolekci zlínské zoo se poprvé objevili v roce 2017. První mládě se podařilo odchovat o rok později, byl to první odchov puštíků tečkovaných v zoo mimo asijský kontinent. Zlínská zoo prozatím úspěšně odchovala sedm mláďat. Nyní se chovný pár puštíků stará o 2 mláďata, která se vylíhla 20.1.2021.

1.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme novou lvici!

Přinášíme skvělou zprávu. Zveme Vás na první setkání s naší novou lvicí! Získali jsme ji z francouzské zoo Planete Sauvage a jmenuje se Kwale.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Novinky u tygrů

Přijďte se podívat na náš nový pár tygrů ussurijských - čtyřletou tygřici Sambu a dvanáctiletého tygra Youriho.

Objevte nové věci

Rekordní počet mláďat želvy ostruhaté

Máme velkou radost! Ze 24 vajec želv ostruhatých, o které chovatelé pečovali v inkubátorech, se již vylíhlo 20 želviček. I zbývající 4 vejce jsou oplozena, počet malých želv se tak brzy navýší.

Objevte nové věci

Vzácný odchov dvou druhů pelikánů

Hlásíme významné chovatelské úspěchy - 2 mláďata pelikánů australských a 1 mládě pelikánů skvrnozobých! Máme velkou radost.

Objevte nové věci