Novinka

Zoo Zlín je jednou ze čtyř nejlepších zoo bývalé východní Evropy

Zoo Zlín je jednou ze čtyř nejlepších zoo bývalé východní Evropy

Uznávaný britský odborník na zoo Anthony Sheridan ocenil Zoo Zlín jako čtvrtou nejlepší v bývalé východní Evropě a 11. nejúspěšnější v rámci evropských zoo s návštěvností od půl do 1 milionu osob.

Od roku 2008 britský odborník Anthony Sheridan pravidelně monitoruje více než 120 zoo ve 29 zemích Evropy. K hodnocení zoologických zahrad používá 40 kritérií, mezi která patří například chov zvířat, ochranářské programy, biodiverzita, vzdělávání, informační a navigační systém, marketing nebo gastronomie. Žebříček nejlepších zoo oficiálně zveřejňuje každé dva roky. „Zlínskou zoo jednoznačně řadím mezi 10 evropských zahrad, které za uplynulých 10 let zaznamenaly největší rozvoj. Plně se to projevilo i v mém hodnocení. Navíc má obrovský potenciál dalšího rozvoje v podobě vizionářského projektu Karibuni, jednoho z největších současných investičních projektů v evropských zoo. Jsem přesvědčen, že po otevření Karibuni zoo dosáhne návštěvnosti 1 milionu osob a upevní tak pozici druhé nejoblíbenější české zahrady. A dost možná bude atakovat i příčku nejvyšší,“ hodnotí úspěch Zoo Zlín britský expert Anthony Sheridan.

Ředitel zlínské zoo Roman Horský považuje ocenění za významný úspěch. „Je to pro nás další potvrzení, že rozvoj zoo kráčí správným směrem. V Sheridanově mezinárodně uznávaném žebříčku jsme se nyní posunuli o 8 příček, jsme 11. nejlepší zoo v rámci 39 zoologických zahrad skupiny B, tzn. zahrad s návštěvností od půl do 1 milionu osob. Velmi nás také potěšilo skvělé hodnocení projektu Karibuni. Anthony Sheridan během svých průzkumů absolvoval již téměř 900 návštěv evropských zoo, hovořil s řediteli a vedoucími pracovníky, analyzoval obrovské množství informací. Oprávněně jej proto lze považovat za skutečného znalce evropských zoologických zoo. Věřím, že jeho hodnocení potenciálu Karibuni bude správné,“ uvedl ředitel Roman Horský.

Do skupiny Zoo východní Evropy A. Sheridan zahrnuje zoologické zahrady v zemích, ve kterých v letech 1945-1990 vládl komunistický režim.

14.03. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci