Novinka

Aligátoři v novém

Aligátoři v novém

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení.

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení. Prostorný skleník od loňského roku vznikal v chovatelském zázemí. Aligátorům jsme tak konečně mohli dopřát ty nejlepší možné podmínky – prostornou expozici, velký bazén, spoustu denního světla a stálou teplotu kolem 25 C. Kromě bazénu o objemu téměř 60 m3 mají k dispozici i písčitou část, kterou již nyní rádi využívají ke slunění. Věříme, že v budoucnu poslouží také jako vhodné místo pro kladení vajec. Nezapomněli jsme ani na hospodaření s vodou. Z celé plochy střechy je dešťová voda svedena do dvou nádrží. Vodu využijeme nejen pro zavlažování rostlin, ale i pro provoz samotného bazénu.  

Do nového skleníku jsme postupně přestěhovali trojici samic ze suterénu u rejnoků a pár aligátorů ze zámeckého terária. Aligátoři byli totiž posledními obyvateli, kteří doposud v suterénní expozici zůstali a čekali na přemístění. Po jejich odchodu jsme již nevyhovující zámecká terária uzavřeli. Nicméně aligátoři se ještě v letošním roce představí přímo v areálu zoo.

Již zanedlouho rozběhneme úpravu rozsáhlé nádrže naproti zámku Lešná. Celý prostor výrazně proměníme, do země zde zabudujeme další 4 velkokapacitní kolektory. Budou zadržovat vodu ze střechy zámku Lešná, kterou využijeme pro zalévání rostlin a také pro provozování nádrže. Zámecká nádrž se navíc stane i novou venkovní expozicí aligátorů. Vždy během léta ji budeme využívat pro krátkodobý pobyt těchto jedinečných plazů.

7.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci