Novinka

Aligátoři v novém

Aligátoři v novém

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení.

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení. Prostorný skleník od loňského roku vznikal v chovatelském zázemí. Aligátorům jsme tak konečně mohli dopřát ty nejlepší možné podmínky – prostornou expozici, velký bazén, spoustu denního světla a stálou teplotu kolem 25 C. Kromě bazénu o objemu téměř 60 m3 mají k dispozici i písčitou část, kterou již nyní rádi využívají ke slunění. Věříme, že v budoucnu poslouží také jako vhodné místo pro kladení vajec. Nezapomněli jsme ani na hospodaření s vodou. Z celé plochy střechy je dešťová voda svedena do dvou nádrží. Vodu využijeme nejen pro zavlažování rostlin, ale i pro provoz samotného bazénu.  

Do nového skleníku jsme postupně přestěhovali trojici samic ze suterénu u rejnoků a pár aligátorů ze zámeckého terária. Aligátoři byli totiž posledními obyvateli, kteří doposud v suterénní expozici zůstali a čekali na přemístění. Po jejich odchodu jsme již nevyhovující zámecká terária uzavřeli. Nicméně aligátoři se ještě v letošním roce představí přímo v areálu zoo.

Již zanedlouho rozběhneme úpravu rozsáhlé nádrže naproti zámku Lešná. Celý prostor výrazně proměníme, do země zde zabudujeme další 4 velkokapacitní kolektory. Budou zadržovat vodu ze střechy zámku Lešná, kterou využijeme pro zalévání rostlin a také pro provozování nádrže. Zámecká nádrž se navíc stane i novou venkovní expozicí aligátorů. Vždy během léta ji budeme využívat pro krátkodobý pobyt těchto jedinečných plazů.

7.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslavy u slonů afrických

V neděli 4.6. jsme společně s návštěvníky oslavili 2. narozeniny slůněte a 20 let chovu slonů afrických. A byla to oslava jaksepatří :)

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci