Novinka

Aligátoři v novém

Aligátoři v novém

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení.

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení. Prostorný skleník od loňského roku vznikal v chovatelském zázemí. Aligátorům jsme tak konečně mohli dopřát ty nejlepší možné podmínky – prostornou expozici, velký bazén, spoustu denního světla a stálou teplotu kolem 25 C. Kromě bazénu o objemu téměř 60 m3 mají k dispozici i písčitou část, kterou již nyní rádi využívají ke slunění. Věříme, že v budoucnu poslouží také jako vhodné místo pro kladení vajec. Nezapomněli jsme ani na hospodaření s vodou. Z celé plochy střechy je dešťová voda svedena do dvou nádrží. Vodu využijeme nejen pro zavlažování rostlin, ale i pro provoz samotného bazénu.  

Do nového skleníku jsme postupně přestěhovali trojici samic ze suterénu u rejnoků a pár aligátorů ze zámeckého terária. Aligátoři byli totiž posledními obyvateli, kteří doposud v suterénní expozici zůstali a čekali na přemístění. Po jejich odchodu jsme již nevyhovující zámecká terária uzavřeli. Nicméně aligátoři se ještě v letošním roce představí přímo v areálu zoo.

Již zanedlouho rozběhneme úpravu rozsáhlé nádrže naproti zámku Lešná. Celý prostor výrazně proměníme, do země zde zabudujeme další 4 velkokapacitní kolektory. Budou zadržovat vodu ze střechy zámku Lešná, kterou využijeme pro zalévání rostlin a také pro provozování nádrže. Zámecká nádrž se navíc stane i novou venkovní expozicí aligátorů. Vždy během léta ji budeme využívat pro krátkodobý pobyt těchto jedinečných plazů.

7.07. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Dany a Yuna, první seznámení

Přinášíme Vám záběry seznámení našeho jaguářího páru a také Vám blíže představíme samici Yunu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

VNT electronics Lanškroun pomáhá Zoo Zlín

Společnost VNT electronics Lanškroun, která patří mezi významné české dodavatele systémů elektrických ohradníků, nám sponzorsky u 5 výběhů nainstalovala elektrické zabezpečení. Děkujeme!!

Objevte nové věci

Jaguáři se vrací do Zoo Zlín

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Objevte nové věci

Nové expozice damanů a želv otevřeny!

Zavítejte k nové expozici damanů kapských, želv ostruhatých a k nové voliéře orlů křiklavých. V sobotu 23.4. jsme otevřeli I. etapu vzdělávacího a chovného centra pro supy.

Objevte nové věci