Open Nav

Aligátoři v novém

Úvod Novinky Aligátoři v novém

Pětice aligátorů amerických, 4 samice a 1 samec, si již užívá pohodlí zbrusu nového chovného zařízení. Prostorný skleník od loňského roku vznikal v chovatelském zázemí. Aligátorům jsme tak konečně mohli dopřát ty nejlepší možné podmínky – prostornou expozici, velký bazén, spoustu denního světla a stálou teplotu kolem 25 C. Kromě bazénu o objemu téměř 60 m3 mají k dispozici i písčitou část, kterou již nyní rádi využívají ke slunění. Věříme, že v budoucnu poslouží také jako vhodné místo pro kladení vajec. Nezapomněli jsme ani na hospodaření s vodou. Z celé plochy střechy je dešťová voda svedena do dvou nádrží. Vodu využijeme nejen pro zavlažování rostlin, ale i pro provoz samotného bazénu.  

Do nového skleníku jsme postupně přestěhovali trojici samic ze suterénu u rejnoků a pár aligátorů ze zámeckého terária. Aligátoři byli totiž posledními obyvateli, kteří doposud v suterénní expozici zůstali a čekali na přemístění. Po jejich odchodu jsme již nevyhovující zámecká terária uzavřeli. Nicméně aligátoři se ještě v letošním roce představí přímo v areálu zoo.

Již zanedlouho rozběhneme úpravu rozsáhlé nádrže naproti zámku Lešná. Celý prostor výrazně proměníme, do země zde zabudujeme další 4 velkokapacitní kolektory. Budou zadržovat vodu ze střechy zámku Lešná, kterou využijeme pro zalévání rostlin a také pro provozování nádrže. Zámecká nádrž se navíc stane i novou venkovní expozicí aligátorů. Vždy během léta ji budeme využívat pro krátkodobý pobyt těchto jedinečných plazů.

Aligátoři v novém Aligátoři v novém Aligátoři v novém Aligátoři v novém

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín