Pravá Afrika

Pravá Afrika ve zlínské zoo - to jsou pavilony ve tvaru domorodých chýší, rozlehlé výběhy s typickými zástupci savců a ptáků afrických savan, polopouštních oblastí i etiopských hor s endemickými paviány dželada, plameňáci brodící se lagunou nebo malý Madagaskar v podobě ostrovních expozice lemurů kata. Africkou atmosféru dotváří stylová výzdoba interiérů budov, dřevěné skulptury, rytmická hudební kulisa pavilonů a rozmanitá vegetace.

 

V etiopské oblasti Vám kromě zvířat představíme také kmen Konso. Lidé tohoto etnika vždy byli a stále jsou zemědělci. Z kamenů budují svá sídla, využívají je i také pro svá terasová pole. Kamenné zdi a dřevěné ohrady obklopují nejen vesnice, ale také jednotlivé rodinné usedlosti. A přesně takovou usedlost Vám ukážeme i v etiopské oblasti.

 

Etiopie dala světu kávu. V našem Kefa Baru máte jedinečnou možnost ochutnat pravou etiopskou arabiku. A také skvělé placky, které pocházejí přímo z Etiopie. Pokud byste si je sami chtěli upéct, zde je recept.

Etiopské placky
125 g másla, 125 g hnědého cukru, 1 vejce - utřít v pěnu, poté přidat: 150 g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 125 g nahrubo nasekaných vlašských ořechů, 150 g rozinek. Vše smíchat dohromady, placičky dát na pečicí papír, troubu na 150°C a péct 25 minut.