Novinka

Afričtí řezbáři v zoo

Afričtí řezbáři v zoo

Opět u nás můžete obdivovat umění afrických řezbářů. Již popáté zde budou tvořit nigerští umělci, svou premiéru mají řezbáři z Gabonu. V pátek 3. srpna je oficiálně přivítal ředitel zoo Roman Horský.

Ve zlínské zoo můžete opět obdivovat umění afrických řezbářů. Již popáté u nás budou tvořit nigerští umělci, naopak svou premiéru mají řezbáři z Gabonu. V pátek 3. srpna je oficiálně přivítal ředitel zoo Roman Horský.

Jako první přicestovali do zoo řezbáři Jean de Dieu MAYOMBO a Joseph Landry MOUBELE BINGOULOU z Gabonu. Během setkání s ředitelem Romanem Horským představili na připravených návrzích budoucí podobu šesti soch. "První socha gabonských řezbářů vznikne u sezónního vstupu. K dispozici zde mají sedmimetrový kmen, který se postupně promění v postavu africké ženy s džbánem na hlavě a s dítětem na zádech. Musím říct, že mě návrhy řezbářů skutečně mile překvapily. Jsou jedním slovem dokonalé. A podle toho, jak sleduji jejich práci u sezónního vstupu, budou stejně krásné i jejich zhotovené sochy," uvedl ředitel Horský. Po dokončení sochy u sezónního vstupu oba dva řezbáře až do konce září uvidíte na louce před pavilonem žiraf. Z připravených 5 kmenů vytvoří další africké postavy a také člun s rybářem.

Na louce před pavilonem žiraf již nyní uvidíte nigerské řezbáře. "Hama BOUBACAR je ve zlínské zoo již popáté. Pokaždé se těším, čím nás a naše návštěvníky překvapí. Většinu velkých soch v areálu zoo, např. hroši u restauraci Limpopo, nosorožci v přístřešku u nosorožců nebo sochy s motivy zvířat u sezónního vstupu, pro nás právě vytvořil Hama. Letos společně se svým kolegou Mounkaile Seidou GARBA vyřežou celkem 6 soch. Nyní díky jejich dovednosti vzniká na louce žirafa, další kmeny pak přetvoří ve lva a lvici, pštrosa, plameňáka a hrocha," doplnil Roman Horský. Také nigerští řezbáři budou ve zlínské zoo působit 2 měsíce. Na louce je můžete obdivovat až do konce září.

6.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Zoo Zlín je třetím nejnavštěvovanějším turistickým místem ČR za rok 2021!

Slavíme obrovský úspěch! Zlínská zoo se v roce 2021 zařadila mezi trojici nejoblíbenějších turistických cílů České republiky! Do zoo zavítalo téměř 624 000 osob, o 20 % více než v roce 2020.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Zveme Vás na Den Japonska!

V neděli 26. června si v japonské zahradě Mu-Shin nenechejte ujít Den Japonska. Těšit se můžete na čajový obřad, ochutnávku sushi a také na zábavné dílny pro děti i dospělé.

Objevte nové věci

MasterChef Roman Staša oficiálně pokřtil první africké slůně ČR

V neděli 19. června jsme uspořádali oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. A byla to oslava jaksepatří!

Objevte nové věci

Mláďata lemurů kata mají slavné kmotry

Maggie, Homer, Happy a Heroe. Tak se od konce května jmenují čtyři mláďata lemura kata, která pokřtili oblíbení čeští herci Roman Vojtek, Martin Hrdinka, Honza Šťastný a Vladimír Polívka.

Objevte nové věci