Novinka

Afričtí řezbáři v zoo

Afričtí řezbáři v zoo

Opět u nás můžete obdivovat umění afrických řezbářů. Již popáté zde budou tvořit nigerští umělci, svou premiéru mají řezbáři z Gabonu. V pátek 3. srpna je oficiálně přivítal ředitel zoo Roman Horský.

Ve zlínské zoo můžete opět obdivovat umění afrických řezbářů. Již popáté u nás budou tvořit nigerští umělci, naopak svou premiéru mají řezbáři z Gabonu. V pátek 3. srpna je oficiálně přivítal ředitel zoo Roman Horský.

Jako první přicestovali do zoo řezbáři Jean de Dieu MAYOMBO a Joseph Landry MOUBELE BINGOULOU z Gabonu. Během setkání s ředitelem Romanem Horským představili na připravených návrzích budoucí podobu šesti soch. "První socha gabonských řezbářů vznikne u sezónního vstupu. K dispozici zde mají sedmimetrový kmen, který se postupně promění v postavu africké ženy s džbánem na hlavě a s dítětem na zádech. Musím říct, že mě návrhy řezbářů skutečně mile překvapily. Jsou jedním slovem dokonalé. A podle toho, jak sleduji jejich práci u sezónního vstupu, budou stejně krásné i jejich zhotovené sochy," uvedl ředitel Horský. Po dokončení sochy u sezónního vstupu oba dva řezbáře až do konce září uvidíte na louce před pavilonem žiraf. Z připravených 5 kmenů vytvoří další africké postavy a také člun s rybářem.

Na louce před pavilonem žiraf již nyní uvidíte nigerské řezbáře. "Hama BOUBACAR je ve zlínské zoo již popáté. Pokaždé se těším, čím nás a naše návštěvníky překvapí. Většinu velkých soch v areálu zoo, např. hroši u restauraci Limpopo, nosorožci v přístřešku u nosorožců nebo sochy s motivy zvířat u sezónního vstupu, pro nás právě vytvořil Hama. Letos společně se svým kolegou Mounkaile Seidou GARBA vyřežou celkem 6 soch. Nyní díky jejich dovednosti vzniká na louce žirafa, další kmeny pak přetvoří ve lva a lvici, pštrosa, plameňáka a hrocha," doplnil Roman Horský. Také nigerští řezbáři budou ve zlínské zoo působit 2 měsíce. Na louce je můžete obdivovat až do konce září.

6.08. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

28. září máme otevřeno

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků. Babí léto je pro návštěvu zoo naprosto ideální, užijte si u nás volné dny!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

První večerní prohlídky zoo a zámku Lešná již 30. září!

Po tři sobotní večery, 30. září, 7. a 14. října, můžete zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná. Těšíme se na Vás!

Objevte nové věci

Návštěva thajské velvyslankyně

Na začátku září k nám zavítala vzácná návštěva. Ředitel zoo Roman Horský u nás přivítal velvyslankyni Thajského království v České republice Její Excelenci paní Phasporn SANGASUBANA.

Objevte nové věci

Jack poprvé se slonicemi a slůnětem

Máme pro vás malý dárek - video z úplně prvního setkání Jacka se slonicemi a slůnětem uvnitř pavilonu.

Objevte nové věci