Open Nav

Zátoka rejnoků je velkým magnetem!

Úvod Novinky Zátoka rejnoků je velkým magnetem!

Zavítejte do expozice, která svým pojetím a rozlohou nemá v Evropě obdoby. V prostorném bazénu na vás čekají mořští rejnoci, které si můžete pohladit a dokonce i nakrmit krevetami.

Od září 2014 vám v Zátoce rejnoků nabízíme setkání s rejnoky druhu siba ománská, jednoho z málo známých druhů mořských rejnoků. Můžete je pozorovat v rozlehlém bazénu, sledovat ladnost jejich pohybů pod vodou díky podvodním kamerám a velkoplošné projekci, ale také se jich dotýkat a hladit. Siby ománské patří mezi klidné druhy rejnoků, na kontakt s lidmi reagují velmi pozitivně. Naproto jedinečným zážitkem je však možnost krmení. Stačí přijít k okraji nádrže a ponořit ruku s krmením (krevety nebo kousku sépie a chobotnice) do bazénu. Netrvá dlouho a téměř metrové paryby se přiženou k okraji nádrže. Za mohutného plácení ploutvemi, vyskakování a cákání si berou nabízenou potravu.

Kromě rejnoků v samostatné expozici uvidíte i největší suchozemsjé korýše na světě - kraby palmové. Rozpětí jejich klepet dosahuje až jednoho metru a chová je jen několik zoologických zahrad v Evropě. Děti určitě ocení nápadité interaktivních prvků, které umožňují např. poslat přímo z expozice vlastní fotografii. Nechybí ani stylový zooshop.

Interiér Zátoky rejnoků je také ideálním místem pro uspořádání setkání s obchodními partnery, přáteli nebo zaměstnanci.

Zátoku rejnoků zlínská zoo připravovala čtyři roky, slavnostní otevření proběhlo 20. září 2014. Zcela mimořádná je instalovaná technologie na výrobu, zajištění a udržování kvality mořské vody, které v prostorném bazénu koluje kolem 130 m3. Finanční náklady dosáhly výše téměř 30 mil. Kč, ze dvou třetin se na jejich pokrytí podílel zřizovatel zlínské zoo, Statutární město Zlín.

Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem! Zátoka rejnoků je velkým magnetem!

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín