Open Nav

Zátoka rejnoků

Úvod Zvířata Expozice Okolí zámku Zátoka rejnoků

Rok otevření: 2014

Nejvyhledávanější expozice zlínské zoo vznikla na místě bývalého pavilonu opic nedaleko zámku Lešná. Svým pojetím a rozlohou nemá v celé Evropě obdoby. Mořské rejnoky druhu siba ománská nejen uvidíte v prostorném bazénu, ale můžete si je pohladit a dokonce i nakrmit. V pavilonu jsme umístili i menší akvária s bezobratlými živočichy (krevety, sasanky, koráli, ježovky), mořskými rybami (klauni, bodloci, klipky).

Expozice je unikátní i díky technologii přípravy a udržování kvality mořské vody. Pod pavilonem se ukrývá nejnáročnější technologie, jakou kdy zlínská zoo realizovala. Jsou zde také umístěny záložní nádrže s mořskou vodou. Slouží pro doplňování nebo výměnu vody v bazénu. V případě potřeby je lze využít pro karanténu.

Pokud chcete rejnoky nakrmit, stačí si v pavilonu zakoupit za 30 Kč kelímek s krmnou dávkou. Ta je složena z krevet, kousků ryb nebo olihní.  S ohledem na počet zvířat a kvalitu vody každý den uvolňujeme do prodeje pouze omezený počet dávek. Při denní návštěvnosti vyšší jak 3 tisíce osob se už proto nemusí dostat na každého zájemce. Doporučujeme návštěvu buď ve všední dny nebo o víkendech brzy dopoledne.

Prodej krmných dávek probíhá ve dvou režimech:

  • Režim I (počet návštěvníků do 3000) – všední dny mimo prázdniny a víkendy s nižší návštěvností
    Dávky se prodávají průběžně po celý den.
  • Režim II (počet návštěvníků nad 3000) – svátky, víkendy, období letních prázdnin
    V každou celou hodinu od 9.00 do 15.00 dáme do prodeje 50 dávek. Návštěvníci si tedy mohou koupit krmení v 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hod.

UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín