Tropická hala

Rok otevření: 2006
 
V království středoamerického deštného pralesa žije více než 20 druhů zvířat, roste 170 druhů rostlin. Většina zvířat se pohybuje volně, v pestré vegetaci uvidíte chvostany bělolící, tamaríny bělovousé, lenochody dvouprsté, ze zástupců ptáků slunatce nádherné, vlhovce zelené, žlutohřbeté, rudohřbeté a červenohlavé, kotingy tříbarvé, volavčíky člunozobé. V teráriu najdete dracény krokodýlovité. Ve velkých akvarijních nádržích se zabydlely želvy, piraně a sladkovodní ryby. V teráriích v severní části haly žije několik druhů žabek pralesniček.

Na podzim roku 2012 se hala stala domovem pro vzácné vydry obrovské, které chováme jako první a jediná zoo v rámci Unie českých a slovenských zoo. Od roku 2019 chováme pár vyder, samce Daggeta a samici Moru, první mláďata se narodila na konci října 2020. Celou vydří rodinku můžete obdivovat ve venkovním bazénu nebo uvnitř tropické haly.  
 
Rostliny vytváří skutečnou džungli. Naprostá většina pochází přímo ze Střední Ameriky. Doplňují je umělé stromy, které slouží jako podpora skleněného pláště haly. V některých z nich je nainstalována vzduchotechnika. Celý prostor haly si díky visuté lávce můžete prohlédnout i z téměř ptačí perspektivy. 
 
UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí.