Open Nav

Tropická hala

Úvod Zvířata Expozice Amerika Tropická hala

Rok otevření: 2006
 
V království středoamerického deštného pralesa žije více než 20 druhů zvířat, roste 170 druhů rostlin. Většina zvířat se pohybuje volně, v pestré vegetaci uvidíte chvostany bělolící, tamaríny bělovousé, lenochody dvouprsté, ze zástupců ptáků slunatce nádherné, vlhovce zelené, žlutohřbeté, rudohřbeté a červenohlavé, kotingy, volavčíky člunozobé. V teráriu najdete dracény krokodýlovité a ropuchy kururu. Ve velkých akvarijních nádržích se zabydlely želvy, piraně a sladkovodní ryby. V teráriích v severní části haly žije několik druhů žabek pralesniček.

Na podzim roku 2012 se hala stala domovem pro vzácné vydry obrovské. K dispozici mají samostatný vnitřní prostor a také velký venkovní výběh s bazénem.
 
Rostliny vytváří skutečnou džungli. Naprostá většina pochází přímo ze Střední Ameriky. Doplňují je umělé stromy, které slouží jako podpora skleněného pláště haly. V některých z nich je nainstalována vzduchotechnika. Celý prostor haly si díky visuté lávce můžete prohlédnout i z téměř ptačí perspektivy.
 
Kromě toho hala nabízí i setkání s mayskou civilizací, která na ostrově Yucatan vzkvétala v 8 stol. n.l. Čekají na vás mayská svatyně, kamenné reliéfy, nástěnné malby, hieroglyfické písmo, kamenná stéla nebo socha mayského boha Slunce.
 
UPOZORNĚNÍ:
Vstup do průchozích a interaktivních expozic v areálu Zoo Zlín je na vlastní nebezpečí. 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín