Sloni afričtí

Rok otevření: 2020 výběh v Karibuni, 2022 nové chovné zařízení v Karibuni
 
U nás teď uvidíte kompletní sloní stádo. Kromě slonic Kali (narozena 1995), Zola (1996) a Ulu (1997) a první africké slůně České republiky samečka Zyqarri (2021) můžete u nás obdivovat také třicetiletého sloního samce Jacka. K dispozici mají rozlehlý tříhektarový travnatý výběh B, jehož součástí je i přírodní jezírko, a vnitřní ustájení, které patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. V bezprostřední blízkosti nového pavilonu mají sloni k dispozici i menší výběh A.
 
Nové chovné zařízení pro slony africké vzniklo v rámci projektu Karibuni. Jde o průlomovou vizi, jakým směrem se má ubírat chov zvířat v lidské péči. Představí faunu afrického kontinentu, dominantní část bude patřit právě slonům africkým. Důležitým prvkem Karibuni budou také dva kempy s unikátním ubytováním pro 200 osob a stylová restaurace pro 360 osob. 
 
5.9.2023
Z maďarské Zoo Sosto jsme získali nového sloního samce jménem Jack. Má třicet let, váží úctyhodných 5,5 tuny, na výšku měří 3 metry 30 centimetrů. V porovnání s našimi samicemi je to tak skutečný obr. Podle pozorování chovatelů má Jack velmi mírnou a klidnou povahu, spojení se samicemi a slůnětem proběhlo bez jakýchkoliv problémů.
 
6.6.2021
V neděli 6. června o půl osmé ráno slonice Kali porodila zdravé slůně. Je to první mládě slona afrického ve zlínské zoo, a také vůbec první africké slůně v České republice.
 
Malý sameček roste jako z vody, nyní už váží 800 kg. Je velmi zvídavý, všude chce být, napodobuje dospělé slonice. Oblíbil si také koupání v rozlehlém jezírku ve společnosti matky Kali a "tety" Zoly.