Sloni afričtí

Rok otevření: 2020 výběh v Karibuni, 2022 nové chovné zařízení v Karibuni
 
Naše sloní stádo, které tvoří slonice Kali (narozena 1995), Zola (1996) a Ulu (1997) a první africké slůně České republiky Zyqarri (2021), se již zabydlelo v novém chovném zařízení v Karibuni. Dokončili jsme jej v listopadu 2022 a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. V bezprostřední blízkosti nového pavilonu mají sloni k dispozici i nový výběh A. Od léta 2020 pak sloni během hlavní sezony tráví čas také v rozlehlém tříhektarovém výběhu B. Nová africká oblast pojmenovaná Karibuni postupně vzniká na ploše 21 ha. Dominantní část bude patřit právě slonům africkým.
S původním pavilonem a výběhem slonů máme velké plány. Rádi bychom zde připravili novou expozici pro šimpanze bonobo.
 
6.6.2021
V neděli 6. června o půl osmé ráno slonice Kali porodila zdravé slůně. Je to první mládě slona afrického ve zlínské zoo, a také vůbec první africké slůně v České republice.
 
Malý sameček roste jako z vody. Je velmi zvídavý, stále víc zdatnější a odvážnější. Všude chce být, napodobuje dospělé slonice. V novém chovném zařízení v Karibuni si užívá opravdu obrovský prostor, dává najevo nespoutanou radost, válí se v písku, hraje si s větvičkami.