Kerala

Rok otevření: 2023

Vznikla proměnou původní asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Pojmenovali jsme ji podle svazového státu v jižní Indii, který patří mezi přírodní perly Indie a celého Orientu.

Pro zvířata jsme zde připravili nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor. V rozhlehlé voliéře, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, uvidíte zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Pro medvědy pyskaté zde vznikl odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní medvědy pozorovat i během zimního období

Výjimečné je samotné pojetí celé expozice. Chceme lidem dopřát pocit, že vstoupili do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Sochy boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané mohutné vstupní dveře, obložení z přírodního lateritu, indická hudba, vonné tyčinky, to vše nám pomáhá vytvořit autentický zážitek.