Novinka

Slavnostní otevření Jaguar Trek

Slavnostní otevření Jaguar Trek

V neděli 15.5. jsme Vás poprvé pozvali na návštěvu největší expozice jaguárů v Evropě. Pokud jste v tento výjimečný den nemohli být s námi, nabízíme malou ochutnávku prostřednictvím videopozvánky.

V neděli 15. května Zoo Zlín za účasti ředitele zoo Romana Horského, primátora statutárního města Zlín Jiřího Korce a hejtmana Zlínského kraje Radime Holiše otevřela expozici pojmenovanou Jaguar Trek. Po dvaceti letech se tak největší jihoamerické šelmy vrátily zpět. Kromě jaguárů se můžete těšit také na rozlehlou voliéru s kondory andskými a velkými papouška ara. 

Komplex Jaguar Trek postupně vznikal v americké oblasti zoo ve svahu pod tropickou halou Yucatan.  „Abychom se mohli vrátit k chovu jaguárů, museli jsme vytvořit opravdu něco výjimečného. Prostor pro jaguáry má rozlohu přes 2 000 m2 a je největší expozicí svého druhu v Evropě,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský. Primátor Jiří Korec vyzdvihnul jedinečné pojetí celého jaguářího komplexu, zmínil i ekonomickou úspěšnost zoo. „Díky skvělému nasazení pana ředitele Horského a celého jeho týmu máme ve Zlíně nejsoběstačnější zoologickou zahradu České republiky,“ ocenil primátor Korec. Součástí prostoru je také nová trasa pro vláček a pěší cesta pro návštěvníky. „Do zlínské zoo ročně zavítá přes 600 000 lidí, je nejnavštěvovanějším turistickým místem Zlínského kraje. Věřím, že lidé si Jaguar Trek oblíbí a že své zážitky budou hojně sdílet na sociálních sítí,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

V rámci slavnostního otevření jednatel společnosti Roko Motor Bronislav Janda předal řediteli zoo Romanu Horskému sponzorský dar ve výši 50 000 Kč. "Velmi rádi se stáváme partnery nejkrásnější zoo v České republice. Zoo chová čtyřnohé jaguáry, my jsme prodejci těch čtyřkolových "jaguárů". Expozice Jaguar Trek je opravdu mimořádná, je nám ctí chov jaguárů ve zlínské zoo podpořit," uvedl Bronislav Janda.

V Jaguar Trek uvidíte dva jaguáry, čtrnáctiměsíčního samce Danyho a téměř dvouletou samici Yunu. V současné době si teprve zvykají na nový domov, proto má prozatím každý svůj vlastní prostor. Chovatelé však věří, že se v budoucnu podaří samce a samici spojit a že se zoo dočká i mláďat.

20.05. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Tučňáci v novém!

Dnes jsme skupinu 13 tučňáků Humboldtových přesunuli do upravené expozice, která dříve patřila lachtanům. A jak dokazují fotografie, od prvních okamžiků jsou v novém domově naprosto spokojení.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Originální dárek pro pana prezidenta

Tento týden navštívil pan prezident Petr Pavel se svou chotí Evou Pavlovou město Zlín a Zlínský kraj. I zlínská zoo pro ně připravila milý dárek.

Objevte nové věci

Mladí nadějní herci sázeli v zoo stromy a pokřtili 3 letošní mláďata rejnoků

Mladí herci, tzv. Young Stars, 66. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín zasadili v Zoo Zlín 2 stromy a pokřtili 3 mláďata rejnoků.

Objevte nové věci

Chystáme velké změny u lvů, samec Abamboo u nás zůstane

Hlavním důvodem připravované změny je zajištění socializace zabavené lvice, která do zoo dorazila jako poslední. Věříme, že díky této změně se lvice co nejlépe zapojí do přirozeného života lvů.

Objevte nové věci