Jaguar Trek

Rok otevření: 2022

Základem nové expozice jsou dvě prostorné vnitřní ubikace, na které navazuje zimní výběh, který svým pojetím připomíná tropický prales. Díky němu tak budete moct pozorovat zvířata i během zimního období. Nechybí ani rozhlehlý venkovní letní výběh zakrytý ocelovou sítí. Celý komplex pro jaguáry se rozkládá na ploše více než 2 000 m2, je tak největší v rámci celé Evropy. Součástí letního výběhu je také jezírko, kde si budou moct jaguáři užívat koupání a potápění.
Hlavními hvězdami Jaguar Treku jsou především naši jaguáři. Samička Yuna k nám dorazila z německé Zoo Rostock v květnu 2022. Ve stejnou dobu přišel i samec Dany, o kterého jsme však bohužel v prosinci téhož roku přišli. V nejbližší době očekáváme příchod nového samce a opět by měl být černě zbarvený.
Jaguáři nejsou jediným novým druhem, na který se ale můžete těšit. Sousední voliéra se stala domovem hned několika amerických druhů ptactva. Obdivovat můžete například ary arakangy, ary vojenské, čápy maguari nebo se poprvé seznámit s kondory andskými, kteří jsou národním symbolem hned čtyř jihoamerických států – Bolívie, Ekvádoru, Chile a Kolumbie. 
Společně s jaguáří expozicí vznikla i nová cesta pod tropickou halou. Prudké stoupání nahradila cesta, která vede ve svahu v serpentýnách. Tato proměna usnadní návštěvníkům závěrečné stoupání ale nově také umožní i průjezd vláčku. Styl pojetí Jaguar Trek navazuje na expozice Guayanas v dolní části Amazonie.