Novinka

Halloween již tento víkend

Halloween již tento víkend

Přijďte s námi oslavit prastarý svátek Halloween! První listopadový víkend si u nás za zvýhodněné zimní vstupné užijete ozdobený areál a také strašidelnou zoo.

Přijďte do zlínské zoo oslavit 2. a 3. listopadu svátek Halloween! Čekají na vás čarodějnice, kostlivci, nápaditě vyzdobený areál, ale také dlabání dýní, dětská halloweenská komentovaná prohlídka, strašidelná procházka a odměna za halloweenský kostým! Navíc v sobotu 2. listopadu prodlužujeme otevírací dobu do 20.00 hod. (platí pro horní část areálu), pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18.00 hod. Pro návštěvu můžete využít zvýhodněné zimní vstupné.

Areál zoo od hlavního vstupu po pavilon žiraf zpestří "duchařská" výzdoba. Náš tým zahradníků tento týden začne realizovat vskutku originální aranžmá, ve kterých samozřejmě nebudou chybět čarodějnice, duchové, obrovské pavučiny, netopýři, dýně a další motivy. 

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě proto vezměte lampiony s sebou. Pro všechny případy však u hlavního a sezónního vstupu nabídneme v sobotu 2.11. od 14.00 hod. k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.

Halloweenský víkendový program

Sobota 2.11.

12.30 – 15.00                       dlabání dýní  na nádvoří zámku

14.00                                      prodej lampionů u hlavního a sezónního vstupu (do vyprodání zásob)

15.00, 15.15, 15.30            dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi (začátek u tropické haly)

17.30 – 19.30                       strašidelná Zoo Zlín aneb bojí se i dospělí

Neděle 3.11.

13.00, 13.15, 13.30             dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi

Halloween oslaví i zvířata
Halloweenské dýně udělají v neděli 3. listopadu radost také zvířatům. Do výběhů surikat, hyen, slonů, lvů, medvědů nebo papoušků nestor kea umístíme v určitý čas vydlabané nebo plné dýně. O jedinečné zážitky tak rozhodně nebude nouze. Přesný časový rozpis zveřejníme tento týden.

Dětské halloweenská komentovaná prohlídka s čarodějnicemi
S malými dětmi určitě nevynechejte speciální komentovanou prohlídku s čarodějnicemi. V uvedené časy startuje vždy u tropické haly Yucatan. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc ochutnají i čarovný lektvar.

Strašidelná Zoo Zlín
Od restaurace Neapolitáno po pavilon žiraf na Vás bude čekat 12 různých stanovišť, na kterých vyzkoušíme Vaši odvahu a také ukážeme, že "strach má někdy velké oči". Cestu Vám usnadní světelné směrové šipky, všechna stanoviště budou označena. Mapku trasy v příštím týdnu zveřejníme na webu a FB, v sobotu 2. listopadu bude k dispozici v pokladnách zoo v tištěné verzi.
Tuto prohlídku nedoporučujeme pro menší děti.

Odměna za halloweenský kostým
Každý návštěvník, který v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu přijde do zoo v halloweenském kostýmu (nestačí jen mít drobnou rekvizitu typu klobouk, upíří zuby, plášť, namalování atd.), získá hezký dárek! U hlavního vstupu jej vydá paní pokladní v zooshopu, u sezónního pak paní pokladní při zakoupení vstupenky.

Halloweenské delikatesy
Během návštěvy nesmíte minout restaurace Tyrol! Mistři kuchaři na sobotu a neděli připravují opravdové lahůdky. Delikatesní menu zveřejníme tento týden. 

HALLOWEEN
Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla  název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa živých. Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska. 

30.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Mimořádný a úspěšný rok 2021

Rok 2021 byl pro Zoo Zlín rokem mimořádným a výjimečným. Přinesl sice ekonomické problémy, na druhé straně však obrovskou podporu návštěvníků a narození prvního afrického slůněte v České republice.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mládě chvostana bělolícího

Rodina chvostanů bělolících se rozrostla o dalšího člena. V tropické hale při troše štěstí uvidíte samičku Oliv s dvouměsíčním mládětem, které vozí na svých zádech.

Objevte nové věci

Šťastný nový rok 2022

Všem našim návštěvníkům děkujeme za přízeň a přejeme šťastný nový rok 2022!

Objevte nové věci

Prosincový ZooZoom

V prosincovém ZooZoomu vás pozveme na světelnou vánoční výzdobu areálu a také přinášíme informace o dění v zoo za uplynulé4 měsíce.

Objevte nové věci