Novinka

Halloween již tuto sobotu!

Halloween již tuto sobotu!

V sobotu 30. října společně oslavíme prastarý keltský svátek Halloween! Nenechte si ujít speciálně vyzdobený areál zoo a pestrý strašidelný program.

Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, dětská halloweenská komentovaná prohlídka a v sobotu 30.10. také dlabání dýňových lampiček nebo strašidelná stezka odvahy. Navíc v sobotu 30. října prodlužujeme otevírací dobu do 20.00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18.00 hod. 

Areál zoo od hlavního vstupu po restauraci Limpopo zpestří "duchařská" výzdoba. Náš tým zahradníků připravil jedinečná a nápaditá aranžmá, určitě se pobavíte! Strašidelnou výzdobu s čarodějnicemi, kostlivci, obrovskými pavučinami, netopýry nebo dýněmi si můžete užít již během podzimních školních prázdnin, hlavní program však vypukne až v sobotu 30. října. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, proto právě v sobotu 30. října si budete moci u hlavního a sezónního vstupu zakoupit celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami. 

Halloweenský víkendový program

Sobota 30.10.

13.00 – 15.00                       dlabání dýní  na nádvoří zámku

14.30 -  17.30                      prodej lampionů u hlavního a sezónního vstupu

15.00, 15.15, 15.30            dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi - start od tropické haly

18.00 – 19.45                       strašidelná zoo aneb bojí se i dospělí

Neděle 31.10.

13.00, 13.15, 13.30             dětská halloweenská prohlídka s čarodějnicemi - start od tropické haly

Dětské halloweenská komentovaná prohlídka s čarodějnicemi
Pokud si chcete s malými dětmi užít netradiční procházku zoo, stačí před třetí hodinou přijít k tropické hale. První prohlídka startuje v 15.00 hod, další dvě pak v patnáctiminutovém intervalu. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc ochutnají i čarovný lektvar.

Strašidelná zoo aneb bojí se i dospělí
Od tropické haly až k sezónnímu vstupu na Vás bude čekat 12 různých stanovišť, na kterých vyzkoušíme Vaši odvahu a také ukážeme, že "strach má někdy velké oči". Cestu Vám usnadní světelné směrové šipky, všechna stanoviště budou označena. V přiložené mapce najdete vybraných 7 stanovišť, ta zbývající budou naše překvapení :) Mapku trasy navíc v sobotu 30.10. od 14.00 hod. obdržíte v pokladnách zoo.
Tuto prohlídku nedoporučujeme pro menší děti.


Halloweenské delikatesy
Během návštěvy rozhodně zavítejte do restaurace Tyrol! Mistři kuchaři na sobotu a neděli připravují opravdové lahůdky. 

HALLOWEEN
Tento svátek má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla  název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohou tuto noc buď pomáhat přátelům nebo škodit nepřátelům. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa živých. Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou, přirozenou součástí života. Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska. 

27.10. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Oslava 2. narozenin Zyqarriho a 20 let chovu slonů

V neděli 4. června Vás zveme na velkou oslavu dvaceti let chovu slonů afrických a druhých narozenin prvního mláděte slona afrického v ČR!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Malý medvídek je už ve venkovním výběhu

Mládě vzácně chovaného medvěda pyskatého již dovádí ve venkovním výběhu. Často jej také uvidíte, jak se vozí na máminých zádech. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Pohádkový zámek Lešná

Interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích, přijďte se přesvědčit. Navíc jsme ještě ponechali velikonoční výzdobu. V dubnu je otevřeno během víkendů, od května pak každý den.

Objevte nové věci

Na jaře do Zoo Zlín!

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata.

Objevte nové věci