Open Nav

Guayanas

Úvod Zvířata Expozice Amerika Guayanas

Rok otevření: 2018

Tímto názvem jsme nově pojmenovali několik expozic v jihoamerické oblasti Amazonie, které od podzimu 2017 prošly výrazným „liftingem“. Platí to pro bývalé expozice kotulů a papoušků v horní části Amazonie a pro průchozí ptačí voliéru. Rozhodli jsme se dopřát zvířatům daleko větší prostor a navíc rozšířit kolekci chovaných druhů. První proměněnou expozici obývají mravenečníci čtyřprstí. Podstatně jsme zvětšili i prostor pro kotuly veverovité, kteří nově sdílejí expozici s čápy jihoamerickými.

Zásadní proměnou prošla především průchozí voliéra. Zvětšili jsme ji zhruba o jednu třetinu, v současné době se jedná o největší ptačí voliéru v českých zoo. Voliéra je stále průchozí, z bezprostřední blízkosti uvidíte hned několik druhů exotických ptáků. Spatřit zde můžete například ary arakangy, ary rudobřiché, amazoňany pomoučené, hoka pospolité, čáje obojkové, husičky vdovky nebo rybáky inka.

Ve spodní části Guayanas v těsné blízkosti rybníka můžete nově navštívit letní expozici kapybar. Pokud je nespatříte přímo u jejich vyhlídky, kde se zdržují kvůli potravě, prohledejte očima vodní hladinu. Tito výborní plavci a potápěči si budou pravděpodobně užívat tolik vytouženou vodní plochu, kterou jejich bývala expozice postrádala.

Poblíž stejného rybníka můžete najít také výběh pro nově chovaný druh a to chápany vlnaté. Dvojice chápanů, která k nám přišla v roce 2020 má k dispozici nejen vnitřní ubikaci ale také ostrůvek uprostřed rybníka s bujnou vegetací, který je ideálním místem k tréninku jejich lezeckého umění.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín