Open Nav

Etiopie

Úvod Zvířata Expozice Afrika Etiopie

Rok otevření: Etiopie I 2010, Etiopie II 2012
 
Etiopie - to je nová tvář expozic ve zlínské zoo. Uvidíte zde nejen africká zvířata, ale také vesnici kmene Konso se stylovými chýšemi a množstvím originálních etnografických předmětů.

Ústředním prvkem Etiopie I je rozlehlý výběh pro paviány dželada. Dželady zde můžete obdivovat téměř po celý rok, pouze v zimním období, dokud neodtaje led z vodního příkopu, zůstavají v menším výběhu u ubikace. Na výběh dželad navazuje expozice želv pardálích a ptačí voliéra "Omo", největší voliéra s ocelovou sítí v českých zoo. Žijí zde nesyti afričtí, čápi sedlatí, kladivouši afričtí, zejozobové afričtí, zoborožci kaferští a marabu afričtí. Jedním ze zvířat, které lze potkat snad v každé etiopské vesnici, je ovce somálská. Její výběh se rozkládá poblíž stylové kruhovité chýše.

V Etiopii II najdete oblíbené surikaty, antilopy bongo, hyeny skvrnité nebo domácí skot zebu. Ve voliéře "Senkele" uvidíte supy Rüppellovy a chocholaté, zoborožce havraní a hvízdavé. Samostatná expozice je věnována největší africké sově - výrům bělavým.
 
V etiopském Kefa baru navíc můžete ochutnat vynikající etiopskou kávu a pravé domorodé placky. A pokud byste si je chtěli upéct i doma, máme pro Vás recept.

Etiopské placky
125 g másla, 125 g hnědého cukru, 1 vejce - utřít v pěnu, poté přidat: 150 g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 125 g nahrubo nasekaných vlašských ořechů, 150 g rozinek. Vše smíchat dohromady, placičky dát na pečicí papír, troubu na 150°C a péct 25 minut.
 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín