Open Nav

Zámek Lešná již otevřen

Úvod Novinky Zámek Lešná již otevřen

Zámek Lešná je od 1. července opět otevřen! Na prohlídkové trase na Vás čekají dvě novinky, poprvé Vám umožníme vstup do doposud zapovězených částí vybraných pokojů. Během prázdnin první prohlídka začíná v 9.30, poslední pak v 16.30. V pondělí poslední návštěva zámku nabídneme v 15.30. Prohlídky probíhají v půlhodinových intervalech. 

Během čtyřicetiminutové návštěvy zavítáte do 11 bohatě vybavených pokojů. Čeká na Vás řada překvapení a kuriozit, například stříbrný poklad, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. K nejatraktivnějším místnostem patří zámecká jídelna a knihovna. „Dominantu jídelny tvoří bohatě zdobený nástolec, na který se spotřebovalo 23 kg stříbra. V letošním roce díky úpravě prohlídkové trasy jej budou moci návštěvníci obdivovat z bezprostřední blízkosti. V knihovně pak poprvé umožníme blízký přístup k nejcennějším předmětům zámeckých sbírek. Věříme, že pro milovníky historie to bude mimořádný zážitek," přiblížila změny Romana Bujáčková, vedoucí marketingu. 

Přestože historickou budovu z 19. století stále kryje z důvodu opravy střechy lešení, provoz zámecké expozice není nijak narušen. Pro návštěvu zámku platí opatření dle Balíčků pro obnovení kulturního života 2021, které vydalo Ministerstvo kultury:
- počet návštěvníků v jedné skupině 25 osob (dle opatření 1 osoba na 10 m2)
- vstup s ochranou dýchacích cest
- dodržování rozestupů 2 m
- v pokladně zámku k dispozici dezinfekce. 

Těšíme se na Vás!
Průvodci zámku Lešná

Zámek Lešná již otevřen Zámek Lešná již otevřen

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín